Článek vyšel 5. května pod názvem „Miliardáři bojují o nemocnici, chtějí Kadaň". Píše se v něm mimo jiné o tom, že ačkoli město Kadaň, které je vlastníkem tamní nemocnice, loni odmítlo nabídku pronajmout zařízení společnosti Nemos Group, neoficiální debaty mezi potenciálními investory a zástupci města nadále pokračují.

„Je to naprostý nesmysl," kontroval starosta Kadaně Jiří Kulhánek. „Město Kadaň neprodává, nepronajímá ani neoficiálně nejedná s nikým o prodeji nebo pronájmu," reagoval na tvrzení ve článku. „Nejsme totiž ve stavu, že bychom ji museli dlouhodobě pronajímat nebo ji prodat, takže nevidím nic, co by nás tlačilo k takovým krokům," dodal.

Radní, které článek nadzvedl, se rozhodli, že se budou bránit. Na soud se obracet nechtěli, a tak zvolili poněkud kuriózní řešení. Zveřejnili usnesení, kde si z autora udělali legraci.

„Pan redaktor z MF Dnes ve zmiňovaném článku uvedl lživé a nepodložené informace a postupoval jako naprostý ťuňťa a posluchač Rádia Jerevan (fiktivní rozhlasová stanice, vysílající směšně překroucené zprávy, pozn. red.)," píše se v něm.

A proč radní nepoužili nějaké korektnější označení? „Nechtěli jsme nikoho urazit, proto jsme o tom také dlouze diskutovali. Chtěli jsme do toho jít s nadhledem, aby si pan redaktor jednoduše uvědomil, že to zpackal. No a ´ťuňťa´nám přišel veselejší, než třeba amatér," vysvětlil s úsměvem starosta.

Usnesení č. 385/ 2016Rada města bere na vědomí informace o uveřejnění článku v MF Dnes dne 6. 5. 2016 pod názvem „Miliardáři bojují o nemocnici, chtějí Kadaň" a konstatuje, že město Kadaň neprodává, nepronajímá ani neoficiálně nejedná s nikým o prodeji nebo pronájmu Nemocnice Kadaň s. r. o. Pan redaktor z MF Dnes ve zmiňovaném článku uvedl lživé a nepodložené informace a postupoval jako naprostý ťuňťa a posluchač Rádia Jerevan.