„Případ je hodně složitý,“ uvedla severočeská policejní mluvčí Jarmila Hrubešová. Rittich, který je znám svou kriminální minulostí, se k činu sice přiznal, jenže od té doby příliš nespolupracuje. Policii však řekl, že k vraždě došlo již loni na podzim – znalci si přitom mysleli, že k vraždě došlo někdy v červnu letošního roku.

„Mysleli jsme, že si plete měsíce, ale teď se zdá, že k vraždě možná skutečně došlo loni v říjnu,“ uvedl kriminalista Jiří Krupička s tím, žen ěkdy loni na podzim si Rittichova přítelkyně přestala přebírat rodičovskou dávku na jejich tříletého syna. I tak je vražda, po které Rittich svou přítelkyni rozřezal na několik kusů, zahalená tajemstvím.

„Říká, že si na některé situace nepamatuje, nebo že si je nevybavuje,“ doplnila Hrubešová. Podle Krupičky se stále vypracovávají analýzy a znalecké posudky. Vše by mělo být hotové do konce roku, pak by měl Rittich stanout před soudem. Na uzavření vyšetřování má policie šest měsíců. Krupička neví, proč Rittich nechce příliš vypovídat. Mohlo to být i na radu jeho advokáta.

V současnosti je Rittich ve vazbě v Litoměřicích, kam za ním dojíždějí psychologové a psychiatři. „Zkoumají, jako u každého vraha, zda je příčetný,“ doplnil Krupička. Tělo Rittichovy družky našly děti na ústecké Severní Terase zakopané v zemi. Další část byla v bytě v mrazáku. I když se nepodařilo najít všechny části těla, policie po zbytku již nepátrá. K vyšetřování jej totiž nepotřebuje. Byt je v současné době prázdný, o chlapce pečují příbuzní.