Prostřednictvím portálu Výmoly.cz mohou sami motoristé celoročně monitorovat aktuální stav silničních tahů v ČR a za pomoci mobilní aplikace a webu upozorňovat na silniční úseky, které je trápí. Do 27. července mohou na portále Výmoly.cz hlasovat o "nejhorší díru republiky," tedy nejhorší silniční výtluk. Data vždy putují přímo k silničářům.

Možnost přímé komunikace účastníků silničního provozu se správci silnic oslovila BESIP, který pro letošní rok poskytl projektu Výmoly.cz záštitu. "Chceme prostřednictvím BESIP tento projekt podpořit, protože správci silnic berou podněty veřejnosti vážně, řeší je a výsledkem jsou bezpečnější a opravené silnice," uvedl ministr dopravy Dan Ťok.

Nejaktivnějším krajem loňského roku, který nejlépe pracoval s daty motoristů, se stalo hlavní město Praha. "Pražští silničáři opravili 118 ze 404 nahlášených úseků. Nejhorší díra republiky z loňského roku, ulice U Seřadiště na Praze 10, na svou opravu z důvodu nevyřešených majetkoprávních vztahů ale stále čeká. Opačný osud měla nejhorší díra republiky z roku 2013 ve Smečně na Kladensku, která byla opravena v horizontu týdnů poté, co svůj neslavný primát získala.

"Rádi bychom v letošním roce opravili přes 50 procent nahlášených výtluků," doplnil Petr Čaník z Výmoly.cz.