Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vražda Jana Rokose: Soud pokračuje ve středu

Ústí nad Labem /ON-LINE/ - Soudní přelíčení ve věci vraždy malého chlapce Jana Rokose v úterý pokračovalo výslechem svědků. Připravili jsme pro vás on-line zpravodajství.

12.8.2008 2
SDÍLEJ:

Tatínek zavražděného Honzíka Roman RokosFoto: DENÍK/Karel Pech

Druhým dnem pokračoval proces, ve kterém se tito dva obžalovaní zpovídají ze zavraždění pětiletého Honzíka - Jana Rokose. Jeho matka Stašková s pomocí přítele Grepla chlapce zavraždila, aby po rozhodnutí soudu nemusela Honzíka svěřit do péče otci, Romanu Rokosovi.

Konfrontace: Stašková a Grepl se obviňují navzájem

Oba vrahy pětiletého chlapce Jana Rokose, Antonii Staškovou a Pavla Grepla, postavil předseda senátu Ivo Elischer proti sobě v rámci konfrontace. Takový byl klíčový okamžik druhého dne procesu.

Oba obžalovaní se zpovídají ze zavraždění pětiletého Honzíka – Jana Rokose. Jeho matka Stašková s pomocí přítele Grepla chlapce zavraždila, aby po rozhodnutí soudu nemusela Honzíka svěřit do péče otci, Romanu Rokosovi.

Obžalovaní se v soudní síni museli postavit proti sobě a zopakovat svoji verzi případu. K dvěma bodným ranám do hrudníku chlapce Grepl řekl: „Byl jsem dva metry od tebe a chlapce, víš, že jsi ho bodla dvěma ranami.“

Stašková: „Víš, že jsem to neudělala, byla jsem dál od vás. Utíkala jsem k vám, když kluk zakřičel. Ale klidně to vezmu na sebe, nemám už pro koho žít, co jsem měla, to jsem ztratila i svou vinou.“

K vykopání tří jam – hrobů, které postupně připravili pro malého Honzíka, řekl Grepl: „Víš, jak to bylo na Moravě i u Ústí, jen u třetího kopání jsi nebyla, to jsem kopal sám.“

Stašková se brání: „Nevím, co bych na to řekla, když jsem u toho nebyla. Mohu to vzít klidně všechno na sebe, protože jsem všechno ztratila.“

Otec Honzíka Roman Rokos po skončení jednání uvedl, že konfrontace byla pro soud důležitá, ale on ji skoro ani nevnímal, protože oba jsou spoluviníky. „A vzkazuji do věznic, kam přijdou, ať si jich tam vězni užijí,“ dodal Rokos.

Před soudem vypovídal i otec Honzíka, Roman Rokos. Uvedl, že někdy v roce 2001 se přestěhoval do Tábora, kde se seznámil s Antonií Staškovou přes jejího bratra Jiřího Hašlera. Od listopadu 2001 žili ve společné domácnosti. V prosinci roku 2002 se narodil syn Jan.

V roce 2005 začal Rokos pracovat u táborské firmy ve Spolkové republice Německo, kdy v průběhu pracovního týdne pobýval mimo rodinu a domů se vracel na víkendy. Na výchovu syna neměl čas. Stašková se proto rozhodla od Rokose odstěhovat.

Rokos potvrdil na otázku soudce, že skutečně Stašková odpověděla Rokosovi na to, že se vrací ke Greplovi: „On je imbecil, udělá pro mě cokoliv, třeba skočí i z okna.“

Jiří Hašler, bratr obžalované Staškové, potvrdil, že v době, kdy Stašková věděla o povinnosti předat Honzíka otci, řekla, že se synem se raději zabije, než aby ho vrátila do výchovy otci. Grepl k tomu řekl, že si pořídí pistoli a Rokose zabije, aby Honzík zůstal u Staškové. „Tehdy jsem tomu nevěřil, připadalo mi to směšné, ale po tom, co se stalo, už tomu věřím,“ dodal Hašler.

Vypovídal také jeden z mosteckých strážníků, kteří objevili v zaparkovaném autě v Českých Zlatníkách oba obžalované a jeden státní policista z Obrnic. Svědčili, jak bylo zjištěno, že oba dospělí jsou v pátrání, a jak byla nalezena v autě mrtvola chlapce.

Zajímavé je, že předtím kontrolovali auto během podzimu dvakrát policisté a nezjistili, že je osádka vozu v pátrání. Přišli na to až po smrti Honzíka mostečtí strážníci 28. prosince 2007.

Strážník mostecké městské policie Jaromír Toman k okolnostech nalezení mrtvého Honzíka uvedl, že si Grepl po zadržení, když seděl v policejním autě, říkal sám pro sebe několikrát za sebou, že děcko zabila ona, že on má chlapce rád.

Druhý den soudního jednání ON-LINE

Úterní jednání skončilo, soud bude pokračovat ve středu a pravděpodobně bude vynesen rozsudek.

14.45 - Byla přečtena také výpověď Václava Ustrnula, bratra obžalovaného Grepla. Ustrnul uvedl, že Grepla viděl naposledy, když mu bylo asi 12 let. Potom se bratr objevil u něho náhle v únoru či březnu roku 2007. Přijel se Staškovou a Honzíkem. Přijeli asi na týden znovu v srpnu 2007. Když byli u něho starali se o chlapce řádně. O pátrání po jejich osobách se dozvěděl asi dva tři týdny po jejich odjezdu. O tom, že by si bratr půjčil lopatu, krumpáč a kopal jámu, kam by později uložil tělo chlapce, nic nevěděl.

14.40 - Byla čtena výpověď Soni Gubišové, tchýně Staškové – jde o matku Radka Staško, který byl dříve manželem Staškové.

Uvedla, že někdy v roce 1988 začal její syn chodit s obžalovanou a do doby než se jim narodil syn Radek, bydlela s nimi ve společné domácnosti. Po narození vnuka jim tchýně přenechala byt a odešla bydlet jinam. Během společného soužití se Stašková a její syn chovali k sobě slušně, nehádali se. Syn, který se jim narodil, zemřel asi ve 3 měsících. Poté Stašková znovu otěhotněla a narodila se jim dcera Soňa. O dceru se nestarala, ve věku jednoho měsíce ji nechala samotnou doma, tuto našel syn. Stašková se zdržovala celý týden mimo rodinu, dodnes neví kde. Když bylo vnučce asi 16 měsíců, přivedl ji Grepl, že ji Stašková bije a je schopna ji zabít. Tchýně si vnučku ponechala v péči a nakonec jí byla svěřena do pěstounské péče. Matka o svojí dceru Soňu nejevila zájem. V říjnu 2007 ji navštívil Roman Rokos a od něho se dozvěděla o Honzíkovi.

Stašková nesouhlasila s tím, že by na týden zmizela. Bylo předem dohodnuto, že na týden odjede.

Dcera Staškové, Soňa Stašková uvedla ve výpovědi, která byla čtena, že naposledy viděla matku ve 13 letech, předtím, když byla jako malá několikrát na návštěvě u matky. Bavila se více s Greplem než s matkou. Matka oponovala, že byla příliš malá, než aby si pamatovala jak se k ní kdo choval na návštěvě, bylo jí rok a půl.

14.20- Předseda senátu přistoupil na konfrontace obou obžalovaných. Postavili se proti sobě a každý zopakoval svojí verzi případu.

Grepl řekl: Byl jsem dva metry od vás, víš, že jsi ho bodla dvěma ranami.
Stašková oponovala: Víš, že jsem to neudělala, byla jsem dál od vás, utíkala jsem k vám, když kluk zakřičel, ale klidně to vezmu na sebe, nemám už pro koho žít, co jsem měla, to jsem ztratila i svojí vinou.

K vykopání jam řekli obžalovaní toto:
Grepl: Víš jak to bylo na Moravě i u Ústí, jen u třetí kopání jsi nebyla, to jsem kopal sám.
Stašková: Nevím, co bych na to řekla, když jsem u toho nebyla. Mohu to vzít klidně všechno na sebe, protože jsem všechno již ztratila.

Elischer potom přistoupil ke čtení svědeckých výpovědí některých osob, které nebyly předvolány.

13.53 - Výpovědí policisty skončil výslech svědků. Předseda senátu soudce Ivo Elischer po té seznámil obžalovanou Staškovou s výpovědí Grepla, kterou on učinil v její nepřítomnosti při včerejším výslechu.

Stašková popřela, že by Honzíka zavraždila. Jámy mu nepomáhala vykopat.

12.30 - Obžalovaní na Hašlerovu výpověď reagovali: Stašková uvedla, že Irsko jako místo kam by mohli jet, navrhl její bratr Hašler. Totéž říkal i Grepl. Kromě toho Grepl nesouhlasil s Hašlerem, že by Hašlerovi rozprodali věci. Soudce Elischer ale uvedl, že nejde u tohoto soudu o spor o majetek, proto není třeba toto dále probírat.

12.20 - O svém vzteku Hašler dodal, že hlavním motivem ale byl strach, proto volal Rokosovi. Ví, že jeho bratr hovořil o tom, že spáchá sebevraždu a později to udělal. Měl strach, aby se proto v rodině nestalo zase něco hrozného.
Na dotaz státní zástupkyně, co může říci o vyhrožování pistolí, Hašler uvedl, že když navštívil obžalované v Dolním Žandově, bylo to již v době, kdy

Stašková věděla o povinnosti předat Honzíka otci. Když se sestra vyjádřila, že se synem raději zabije, než aby ho vrátila, Grepl řekl, že si pořídí pistoli a raději Rokose zabije, jen aby mohl zůstat Honzík u Staškové. „Tehdy jsem tomu nevěřil, připadalo mi to směšné, dnes už ani ne…,“ dodal Hašler.
Hašler potvrdil, že jeho sestra uvažovala o azylu v Irsku. Sehnal jí k tomu podklady na internetu, ale nevěřil, že by azyl získala.
Ke vztahu Honzíka k matce a Greplovi Hašler dodal, že si všiml, jak je chlapec zmatený, jako by nevěděl, kam patří, nevěděl, jak se má chovat. Staškové říkal teto a Greplovi strejdo. Grepl Honzíka doslova miloval. Sestra se k chlapci chovala vždy slušně.

12.00 - Svědek Jiří Hašler, bratr obžalované Staškové, uvedl, že na vlastní žádost šel do dětského domova. Ví, že v rodině není od slova k násilí daleko. Zarazilo ho proto, že jeho sestra se vyjádřila, že se se synem raději zabije, než aby ho vrátila otci. Oznámil to Romanu Rokosovi a sdělili to i na Policii ČR. Řekl to i několika příbuzným.

Uvedl, že Rokose měla jeho sestra Stašková asi ráda, byl tam nějaký vztah. Později, když byla s Greplem, byl Grepl vůči jeho sestře doslova blázen.
"Sestra mi rozprodala zařízení bytu, doslova mi podorazila nohy. Zmizela veškerá elektronika a části nábytku byly pryč. Od té doby jsem se sestrou nebyl vůbec v kontaktu. Bylo to v době, když začali cestovat v autě po republice, aby je nenašli," dodal Hašler.

Upozornil jsem Rokose na to, co sestra řekla ze vzteku, že mě okradla a také proto, že jsem měl strach o Honzíka.

11:45 - Svědecká výpověď svědka Pavla Davida, který žije ve společné domácnosti s matkou obviněné, Annou Nyčovou, se nesla v duchu prohlášení: stále k nám jezdí, byli v Ústí několikrát v měsíci, většinou neměli peníze. "Nelíbilo se mi to, protože na ně bylo vyhlášeno pátrání, mohli nás dostat do potíží. Přijeli na kafe a už zůstali," uvedl David.

Při poslední návštěvě v prosinci uvedla Stašková, že nemají s sebou Honzíka, protože je někdo na návštěvě.
David uvedl, že se David několikrát pohádal se Greplem, zdálo se Davidovi, že štve rodinu proti němu. Nakonec řekl Greplovi, aby odjeli, jinak požádá bratra, aby přijel a vyhodil je, protože on se nemůže kvůli úrazu nohy dobře hýbat. Ale o Greplovi říkal, že se o Honzíka staral jako otec, obžalovaná Stašková byla chladnější, ale nebyla na něho zlá, zdůraznil David.

O tom, že jsou hledaní, se dozvěděl David od Grepla. "Neschovávali se, Grepl chodil s Honzíkem na hřištěm, chodili na nádraží se podívat, Stašková se mnou ven nakupovat. Jako by Stašková čekala, že je najdou a zadrží," uvedl David.

Dodal, že nechali u nich šicí stroj a video, řekli, že chtěli utéci někam na východ. Dále David řekl, že v kuchyni, kde seděl s Greplem, Stašková uvedla, že raději, než aby vydala Honzíka otci, že ho zabije. Grepl k tomu dodal, že to někam napere autem. "Já jsem řekl, že na to nemá právo, protože nikomu nedal život. Bylo to v srpnu," uvedl David. Potom dodal, že o zabití Honzíka vlastně hovořili v různých dnech oba obžalovaní. Ale Rokose podle výpovědi neměl rád. K Rokosovi uvedl, že Staškovou k tetě "odkládal jako balík."

Obžalovaní neměli na svědka dotazy, Grepl jenom uvedl, že se Davidovi později za hádku několikrát omluvil.

11.20 - K setkáním s Honzíkem a se Staškovou Nyčová uvedla, že ji s Greplem navštívili v květnu či červnu 2007 dvakrát. Poprvé zůstali týden, druhé dva týdny. Naposledy viděla teta Honzíka začátkem prosince, když se za ní stavili v práci. Později přijeli v prosinci bez Honzíka, řekli, že Honzíka nechali u tety a chovali se normálně.

K návštěvě pracovnice sociálního odboru Magistrátu v Ústí nad Labem, která měla kvůli Honzíkovi za Nyčovou přijít, uvedla, že o tom ví. Nebyla doma a mluvila s ní jenom její dcera Božena Nyčová. Tehdy nebyl Honzík na návštěvě u tety. Bylo to až po vyhlášení pátrání. (Policii v únoru 2008 uvedla, že k tomu došlo v listopadu 2008.)

Policie nikdy u ní Honzíka a jeho matku nehledala, zdůraznila Nyčová. Teta se zastávala Staškové, uváděla před soudem: „Honzík, když měl jet k Rokosovi, říkal, že jsou zlí, jenom ta malá holčička (dcera přítelkyně Rokose) je hodná.“ Zároveň ale uváděla, že se choval hezky k Honzíkovi, když byli na návštěvě jak Rokos tak i Grepl a samozřejmě i Stašková.

11.10 - Před soudem vypovídala po přestávce teta obžalované Staškové Anna Nyčová, žijící v Ústí nad Labem. "Nemohu říci vůči nim nic špatného, protože se chovali k Honzíkovi dobře. Předtím Rokos se Staškovou, později všichni tři. Jednou se opařila, byla u nás proto asi dva měsíce a on jí (Rokos) poslal pětistovku… Byla s Honzíkem u nás, ona (Stašková) dala co mohla, zbytek já,“ uvedla teta Nyčová. Dodala, že jí Stašková řekla o rozchodu jenom, že budou bydlet v Mariánských Lázních a víc neví. Grepla zná Nyčová hodně let, když ještě Stašková původně s Greplem chodila před Rokosem.

Že má být Stašková hledaná se dozvěděla až z televize. „Nikdo je tam ale nehledal, chodili s Honzíkem na hřiště. Živila jsem je, protože ona neměla,“ dodala k tomu teta na otázku státní zástupkyně.

Když žili Stašková a Grepl s Honzíkem spolu, uvedla, že měli k Honzíkovi hezký vztah, Grepl mu koupil, co chtěl.

10.10 - Přítelkyně svědka Romana Rokose Jitka Procházková uvedla, že od listopadu 2006 se začala stýkat s Romanem Rokosem, který se k ní potom nastěhoval. Spolu s ním jezdila nepravidelně o víkendech za synem přítele Honzíkem do Nejdku ke Greplovi. Staškovou v Nejdku svědkyně nikdy neviděla. Setkala se s ní až poté, kdy se přestěhovala spolu se synem z Nejdku do Dolního Žandova.
Uvedla, že vozila s Rokosem chlapci jídlo, kompoty a nějaké oblečení. Stašková bydlela v bytě 1+1 a spal asi s Greplem na jedné posteli, v místnosti byl i kočičí záchod, byl tam podivný pach, jak se říká „staroba“.

Honzík neměl podle Procházkové potřebné návyky, tedy disciplínu, neměl pravidelný denní režim, ale byl šikovný, rychle se učil. O mámě nikdy nemluvil. Mluvil jen o strejdovi Greplovi.
Konflikty se Staškovou začali, když bydlel Honzík již u otce. Procházková se zmiňuje o incidentu, kdy Grepl přijel se Staškovou a nějakým člověkem a chtěli do bytu za Honzíkem všichni tři na návštěvu, jak předtím uváděl na dotaz obhájce již Rokos.

Uvedla dále, že Rokos podal návrh na úpravu poměrů. Proběhl soud a v průběhu jednání soudkyně doporučila, aby dítěti umožňoval Rokos s matkou styk o víkendech. Potom si 25. 5. 2007 si pro Honzíka Stašková přijela, ale už jej otci nevrátila. Procházková s Rokosem telefonovali obviněné, ale telefon nezvedala a poté, když se konečně dovolali, řekla, že si syna nechá celý týden a že ho vrátí až příští víkend. Souhlasili s tím, ale matka syna otci nevrátila a přestala zvedat všechny telefony.

Dále říkala totéž, co Rokos: Pátrali po Honzíkovi, kontaktovali některé příbuzné a sousedy příbuzných. Dne 20.7.2007 telefonoval Rokosovi bratr obviněné Jiří Hašler, že Stašková s Greplem prodávají všechny věci a vybavení bytu. Dokonce i nějaké věci, které patří Hašlerovi. A upozornil, že chtějí vycestovat ze země. Dále jim Hašler do telefonu řekl, že Stašková prohlásila: když se u ní Honzík nebude, raději kluka zabije.

„O tom jsme vypovídali s Hašlerem na policii Lázně Kynžvart. Policie nám říkala, že může udělat jen to, že vyhlásí pátrání,“ vzpomíná přítelkyně Rokose.

9.50 - K pátrání po Staškové Rokos uvedl, že své osobní pátrání začal o víkendech v době, kdy bylo vyhlášeno pátrání po Honzíkovi a potom i po matce. Potom bylo vyhlášeno pátrání i po Greplovi, když s policejním ředitelem v Českých Budějovicích měl silnou výměnu názorů.
Na otázku obhájce Rokos potvrdil, že si Grepl se Staškovou natáčeli jejich odchod od Honzíka a chtěli použít video jako důkaz toho, že Honzík by chtěl k nim a při rozloučení citově strádal. Soud video jako důkaz odmítl.

Také Rokos uvedl na dotaz obhájce k jednomu incidentu, že Grepl přijel se Staškovou a „nějakým snědším člověkem“ a chtěli do bytu na Honzíkem všichni tři na návštěvu. Rokos se domnívá, že třetí člověk mohl přijet s nimi, aby odvezli Honzíka. Proto Rokos raději informoval policii, která přijela na místo. Potom vše proběhlo v klidu, byli na návštěvě u Honzíka a potom všichni tři odjeli.

Stašková k výpovědi Rokose uvedla, že se chce Rokos ukázat v dobrém světle. Grepl zdůraznil, že Rokos dával Staškové málo peněz a řekl jí proto, že se ještě jednou bude divit.

9.30 - O vztahu Honzíka ke své přítelkyni uvedl Rokos, že Honzík ji okamžitě přijal. „Hodně nám pomohla Nikolka (dcera Rokosovy přítelkyně). Mě říkala okamžitě táto, krásně jsme se sžili a Honzík do toho krásně zapadl a začal Jitce (přítelkyni) říkat mami. Přistihli jsme Honzíka, jak své matce říkal teto,“ dodal Rokos. Ke Greplovi říkal, že měl Honzíka rád, ale nechal ho být, ať si dělá co chce, nebyla to výchova.

Na otázku soudce, zda dostávala Stašková měsíčně peníze na syna, uvedl Rokos, že v průměru asi tisíc korun, ale bez dokladu, protože nepředpokládal komplikace. Na otázku soudce jaký byl vztah mezi Hašlerem a Staškovou, kteří byli sourozenci, Rokos uvedl, že si vždy „hrozně pomáhali.“ Soudce se na to ptal proto, že Stašková v první den procesu uvedla, že je její bratr Hašler vůči ní zaujatý.

9.20 - Rokos vzpomínal, že navštěvoval Honzíka a Staškovou, ale "Staškovou mi to bylo zakazováno, Grepl proti tomu nic neměl. S Greplem jsme do té doby nevycházeli zle a vypomáhali jsme si. V té době jsem byl velmi zaměstnaný a přesto jsem o víkendem zajížděl za synem," uvedl Rokos.
Dále uváděl: Potom se Stašková s Greplem odstěhovali do Nejdku u Karlových Varů. Syna navštěvoval v Nejdku, Stašková nechtěla pustit Honzíka s otcem do Tábora. Syn komunikoval s Greplem, odjížděl se synem do cukrárny a během dne potom Greplovi syna vracel, protože Stašková nebyla při jeho návštěvách vůbec přítomna.

Podle Rokose syna převážně vychovával Grepl. Stašková bydlela někde v Dolním Žandově, kde měla pracovat. Rokos si po určité době našel novou přítelkyni Jitku Procházkovou, která vychovávala dceru a tak se rozhodl, že získá syna do své péče.

Rokosova přítelkyně navrhovala Staškové, že by mohl být Honzík ve střídavé péči, což bylo Staškovou zamítnuto.

Rokosovi se nelíbilo, že syna vychovává cizí člověk a jeho matka jej pouze nepravidelně navštěvuje. Grepl sám si stěžoval, že o Honzíka nemá matka zájem.

Rokos dal Staškové 3000 korun, aby syna pustila s otcem do Tábora. Proto 2. 2. 2007 si ze Žandova Rokos s přítelkyní odvezl Honzíka do Tábora. V neděli Staškové poslal SMS, že zůstane Honzík v Táboře, protože nechce, aby syna vychovával cizí člověk - Grepl. V tu dobu začaly soudní spory. Syn bydlel u otce v Táboře, kde začal chodit do školky. Matce Rokos řekl, že může syna navštěvovat, ale jen v jeho přítomnosti, aby ho nemohla odvézt. Převzetí syna nahlásil i na městském úřadě na sociálním odboru.

Rokos potom hovořil o jednání u táborského okresního soudu ve sporu o výchovu Honzíka. Po rozhodnutí Okresního soudu v Táboře z května 2007 byl svěřen syn Jan Rokos do péče svého otce. Předběžné opatření syna svěřilo Rokosovi rovnou do péče. Potom zavolala Stašková, že si syna vyzvedne na víkend. Předal jí ho tedy, ale zpět ho již nevrátila. Rokos ohlásil situaci na sociálním odboru v Táboře a na Policii ČR. Pokoušel se kontaktovat obviněnou přes mobilní telefon, ale většinou měla Stašková telefon vypnutý.

Asi po měsíci se mu podařilo se se Staškovou spojit, vyhrožoval jí trestním oznámením. "I když jsem věděl, že to nebyl únos a měl jsem proto svázané ruce. Hovořil jsem s Honzíkem po telefonu a on mu řekl, že nechce otce vidět. A řekl otci, že mu to řekla maminka. To byl poslední hovor se Staškovou," uvedl Rokos.

Bratr Jiří Hašler Rokosovi potom zavolal, že chce Stašková odjet do zahraničí a vyhrožuje, že raději syna zabije, než aby ho vrátila Rokosovi. Hašler v lázních Kynžvart spolu s Rokosem toto uvedli na policii. Tehdy také Hašler věděl, že Grepl se Staškovou začali rozprodávat majetek v bytě.

Během dne potkali auto Grepla a informovali o tom ihned policii. Policie doporučila, aby nejeli za Greplem, aby ten nezpanikařil a něco se nestalo.

Rokos se od soudkyně dozvěděl, že se Staškovou telefonicky hovořila a vyzvala ji, aby syna vrátila do péče otce. Dokonce se telefonicky otec se Staškovou dohodl na návratu syna v neděli. V pondělí jsem volal soudkyni, ale měla dovolenou, v úterý se domluvil se soudkyní a začala být vyřizována exekuce pro návrat syna.

"Začal jsem je sám hledat. Jezdil v západních a severních Čechách, dvakrát viděli auto za domem u paní Nýčové v Ústí, její příbuzné. Jednou jsme ve tři hodiny ráno viděli oknem v bytě Staškovou. Nahlásil jsem to policii i sociálce v Táboře," uvedl Rokos.

8.50 Jako první vypovídal otec poškozeného Roman Rokos, který uvedl, že někdy v roce 2001 se přestěhoval do Tábora, kde se seznámil s Antonií Staškovou přes jejího bratra Jiřího Hašlera. Po určité době se spolu začali stýkat, když od listopadu 2001 žili ve společné domácnosti. V prosinci roku 2002 se narodil syn Jan.

Rokos uvedl, že opustil práci v Táboře a začal dojíždět do Českých Budějovic, kde byl přes týden. Do Tábora se tehdy vrátil Grepl, protože bydleli v bytě, který byl úředně Grepla. Celkově s tím nebyly problémy. Grepl si našel zaměstnání v Táboře. Do roku 2004 bylo rodinné soužití naprosto v pořádku.

Obviněný Pavel Grepl bydlel spolu se Staškovou a Rokosem do narození syna Jana ve společné domácnosti, po narození syna jezdil Grepl o víkendy na návštěvy.

V roce 2005 začal Rokos pracovat u táborské firmy ve Spolkové republice Německo, kdy v průběhu pracovního týdne pobýval mimo rodinu a domů se vracel na víkendy. Proto na výchovu syna neměl čas, musel vydělávat. S ohledem na změnu rodinné situace se Stašková rozhodla od Rokose odstěhovat, napsala mu SMS zprávu, že odchází a syna bere s sebou. Rokos to přisuzuje tomu, že byla spíše pro určitý toulavý život.

8.47 Justiční stráž v 8.35 přivádí do jednací místnosti obžalované Pavla Grepla a Antonii Staškovou.

Autor: František Roček

12.8.2008 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Pavel Sousedík u zlínského krajského soudu. Zproštěn viny.
6

Hrozilo mu dvanáct let za šíření HIV. Soud ho zprostil viny

Ponorka A.R.A. San Juan
AKTUALIZOVÁNO
1 4

Bouchání do stěny. Námořnictvo možná zachytilo ztracenou ponorku

Rozhovor s Novotnou? Zdvořilost, šarm a jasné názory

Jemná, zdvořilá a distingovaná dáma. Tak působila Jana Novotná letos na jaře, když poskytla rozhovor několika médiím včetně Deníku. Novináře přivítala svým typickým úsměvem a v elegantním krátkém sestřihu.

Slovenský talent Jozef Karika láká do temných hvozdů

Po Strachu přichází Trhlina. Nakladatelství Argo pokračuje ve vydávání knih mimořádného slovenského talentu Jozefa Kariky a po loňském hororu Strach servíruje další šílenstvím prodchnuté dobrodružství ze slovenských hor. Na Strach navíc kniha přímo navazuje. Nikoli však tak, jak by si mohl čtenář myslet.  

Blázni, nebo hrdinové? Názory mladých Japonců na piloty kamikaze se různí

Za druhé světové války tisíce japonských dobrovolníků narukovaly k pilotům kamikaze. Ti se pak s letadly plnými výbušnin vrhali střemhlav na spojenecké lodě. Současná anketa britské stanice BBC ukazuje, že díky vlivu nacionalistů se sebevražední letci v očích nové generace opět stávají hrdiny.

Opravdu nejde o vtip: londýnské autobusy by mohly jezdit na kávu

Americká stanice CNN přišla se zdánlivě úsměvnou zprávou. Známé dvoupatrové autobusy v Londýně možná už brzy budou jezdit na nové biopalivo, jehož základní složkou je kávový olej.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT