Michálek vystoupil potom, co se Volný postavil proti projednávání návrhu pandemického zákona zrychleně ve stavu legislativní nouze. "Otvíráme budoucí hygienickou totalitu. Je to útok na lidi," prohlásil Volný.

Šéf pirátských poslanců oponoval, že jediný útok ve Sněmovně je to, že Volný a Bojko nenosí v jednacím sále ochranné prostředky. "Ohrožujete nás jako ve slovenském parlamentu fašisti rozšířili covid a nakazili ostatní poslance," řekl Michálek.

Podle něho by Sněmovna měla rozhodnout o změně zasedacího pořádku a umístit oba nezařazené poslance na galerii. "Tam si můžete realizovat svůj politický program," vzkázal jim Michálek.

Nezařazení poslanci Lubomír Volný (vlevo) a Marian Bojko.
Poslanec Volný radí na covid koloidní stříbro. Lidské zdraví může spíše ohrozit

Volný oponoval, že pokud mají Piráti problém se šířením nemoci, měli by se obrátit na premiéra Andreje Babiše (ANO), který by měl být podle Volného v karanténě po setkání s nakaženým člověkem. Poslance obecně Volný nařkl z toho, že ani oni nedodržují nařízení o nošení roušek, nebo je nosí pod nosem. "Jste pokrytci, podvodníci a lháři," prohlásil.

Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) už ráno oba nezařazené poslance kvůli rouškám napomenul. Vedení dolní komory se už dřív dohodlo na tom, že jiné kroky podnikat nebude, aby Volnému a Bojkovi nedělalo propagaci.