Například pražští hasiči na twitteru zveřejnili ukázku, jak může rouška v troubě vzplát. "Jen trouba dá bavlněnou roušku do trouby. Může začít hořet. Nedělejte to, ať k vám nemusíme," apelují na spoluobčany.

Cestující v metru na Rajské zahradě
Česko hlásí třetí úmrtí na koronavirus. Uzdravilo se již deset lidí

Kvůli nedostatku ochranných prostředků a povinnému zakrývání úst a nosu na veřejnosti začaly tisíce lidí od minulého týdne spontánně šít textilní roušky pro své rodiny, seniory i záchranáře. Návody a fotky svých výsledků sdílejí na sociálních sítích. Právě na internetu jsou dostupné některé návody na ušití, které obsahují i radu o sterilizaci v mikrovlnné troubě.

V Česku platí od minulého čtvrtka povinnost nosit mimo bydliště respirátor, roušku, ústenku, šátek, šálu nebo jiné zakrytí nosu a úst. Roušky nechrání svého nositele před nákazou novým typem koronaviru, zabrání ale nakaženým šířit virus v jejich okolí.

Ilustrační foto.
Pozor, šmejdi opět útočí. Nová taktika? Rouška jako dar, jenže oproti podpisu

Předseda Ústředního krizového štábu a epidemiolog Roman Prymula opakovaně vyzval občany, aby používali textilní roušky, zajistit takové množství jednorázových je podle něj nereálné. Roušky bude podle něj potřeba nosit do doby, než budou přibývat jen desítky případů denně, je třeba je ale udržovat čisté.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník