Doslova pohádkového přivítání se dočkali prvňáčci na 7. Základní škole Most. Na prostranství před hlavním vstupem je zabavili v kostýmech prince a princezny Vlasta Vébr a Míša Doležalová z Divadla VeTři.

A hrdinové nechyběli ani mezi vyučujícími. „Na děti jsme se moc těšili. Doufám, že školní rok proběhne bez distanční výuky,“ sdělila ředitelka Libuše Hrdinová.

Prezident Miloš Zeman zahájil 1. září 2021 školní rok v ZŠ a MŠ Brno v Merhautově ulici.
Zeman zahájil školní rok na brněnské škole. Mluvil o hladovějících dětech

Netradiční návštěvu měla také ZŠ a MŠ Merhautova v Brně, kam zavítal český prezident Miloš Zeman. Do města přiletěl v úterý večer armádním strojem Casa. Zmínil problematiku dětí ze sociální slabých rodin, které nejsou s to platit školní obědy. Popřál také dětem, aby měly radost ze života a našly si dobré kamarády. 

Začátek školního roku 2021/2022 poznamenala covidová opatření. Kromě učitelů a významných hostů z řad zastupitelů krajů a měst tak na žáky čekalá také přísnější protiepidemická opatření včetně povinných roušek a testování. Například střekovská základka v Ústí nad Labem kvůli tomu odsunula příjem prvňáků o čtvrt hodiny, aby se děti nepromíchaly s ostatními. 

Školy na Hodonínsku poničilo tornádo 

Větší starosti než jinde měli o prázdninách ve školách v jihomoravských obcích, které na konci června zasáhlo tornádo. Například do Základní školy U Červených domků v Hodoníně se žáci vrátili, i když práce na obnově škole stále pokračují. Podle ředitele Antonína Slezáka je škola provozuschopná. 

V úvodu školního roku budou školáci celkem třikrát otestováni na koronavirus.
PŘEHLEDNĚ: Škola začíná. Na chodbách s rouškami, děti bez testů mají omezení

Naopak školáci z Hrušek musejí dočasně dojíždět jinam. Minimálně do konce kalendářního roku je čeká pravidelné cestování do nedalekých Tvrdonic. Obec dala k dispozici starou školní budovu.

"Tvrdoničtí nám školu krásně vymalovali a připravili ve spolupráci s Regionem Podluží. Tvrdonice také školu částečně vybavily nábytkem, část nábytku je z naší školy v Hruškách. A minulý týden pracovaly paní učitelky na výzdobě tříd," uvedla ředitelka základní školy Svatava Bradávková.