On-line reportáž ke koronaviru najdete ZDE

Ministerstvo školství ve spolupráci s epidemiology pro školy vypracovalo manuály, co budou muset zajistit, aby se snížilo riziko šíření covidu-19. Vedení škol tak bude muset děti rozdělit do skupin po nejvýše 15 žácích a zajistit, aby se různé skupiny dětí nepotkávaly.

Vláda nařídila uzavřít školy kvůli koronavirové nákaze 11. března. Postupně se otevírají. Od června by se podle plánu kabinetu měly školy otevřít v omezené míře i starším žákům. Nyní do nich mohou chodit jen deváťáci.

Speciální školy pro děti s různými druhy postižení by se podle vyjádření Plagy z minulého týdne mohly v omezeném režimu otevřít 25. května, nebo postupně 25. května a 1. června.

Ministr chce prosazovat spíše postupné otevírání škol pro různé druhy postižení, jednat by o tom měl tento týden s epidemiologem Rastislavem Maďarem.

Podle dnešní ankety ČTK se fungování školních skupin na prvním stupni asi v jednotlivých základních školách v Praze bude hodně lišit. Zatímco někde se přihlásila do škol zhruba čtvrtina dětí, jinde kolem 85 procent. V některých školách zůstanou třídní učitelé doma a budou se dále věnovat výuce na dálku, jinde se vrátí do škol a budou se soustředit více na výuku ve škole.