„Právě kvůli tomu původní vedení obce padlo,“ říká starosta Šemnice Vladislav Tůma.

Jeho slova potvrdil i místostarosta Vladimír Matějů. „V době, kdy se pozemky prodávaly, nebyl v Sedlečku schválen ani územní plán. Záležitost jsme dávali prošetřit krajskému úřadu, ale všechno bylo prý v pořádku,“ upřesňuje místostarosta Matějů, který se stavbou nesouhlasí. Sám navíc v Sedlečku žije.

Investor získal v Sedlečku asi 15 hektarů. „Podle plánů zde investor zamýšlí postavit asi 22 domů. Jejich výstavba zatím nebyla schválena, územní řízení je stále v jednání. Nedokážeme se s nimi dohodnout. A to už to řešíme od voleb,“ pokračuje starosta Tůma.

„Investor říkal, že má jít o individuální objekty k bydlení. Nesouhlasím ale s rezidenčními domy. Z toho by obec přínos neměla, kdyby sem jezdili lidé jen na pár měsíců v roce,“ vysvětluje Tůma.

Podle neoficiálních zpráv chce investor v Sedlečku postavit i objekty pro zábavu, například dostihovou dráhu či lunapark. O tom však Tůma ani Matějů nevědí. Své obavy místní neskrývají.

„Žiji zde od 60. let a vždy tu byl klid. Máme z toho strach, protože nevíme, conámtady ta firma postaví. Říkalo se také, že tu chce mít závodní dráhu, ale nakonec z toho prý sešlo,“ dodává Jan Matoušek.