Řekl to v rozhovoru pro dnešní Lidové noviny (LN). „Řídit stát jako firmu znamená řídit stát ve prospěch státu a občanů tak, aby byl jako úspěšná firma. Mluvím o metodách řízení, které používám i v Agrofertu, kde jednotlivé firmy řídí odborníci. Úspěšnější pomáhají slabším a vše to dohromady dává úspěšný celek," řekl deníku Babiš.

Nabízí snížení sazeb daně z přidané hodnoty (DPH) na deset a 20 procent. Dodal, že když bude stát důsledně dohlížet na dodržování pravidel, zjistí se, že může získat až 200 miliard korun ročně.

Babiš se domnívá, že hnutí ANO 2011 může příští rok ve volbách do Sněmovny získat až 15 procent hlasů. Nechce být poslancem, stále hledá osobnost do čela svého hnutí, řekl dnešním LN.

Hnutí založil Babiš v roce 2011, loni v květnu bylo zaregistrováno u ministerstva vnitra. Na podzim se zúčastnilo senátních voleb. Nikdo z kandidátů ale neuspěl. Americký časopis Forbes Babiše zařadil na 913. místo světových miliardářů s odhadovaným majetkem 1,4 miliardy dolarů (asi 27 miliard Kč).