Vrchní soud v Praze v prosinci potvrdil doživotní trest Švábovi a také jeho komplici Liboru Skopalíkovi. Trest 30 let vězení zůstal vykonavateli vražd dvou unesených podnikatelů Petru Klementovi. Spolupracující obviněný Daniel Dimitrov si odpyká 20 let. Zbývajícím třem obžalovaným soud tresty zmírnil na čtyři až osm let.

Švábovi obhájci nyní tvrdí, že soud nevzal v úvahu část nahrávky, ve které jeden z kompliců po vraždě podnikatele říká „Hlavně aby se to nedozvěděl Michael". „Neexistuje jediný důkaz, že by Šváb nařídil jedinou vraždu," píše se podle MfD v dovolání.

Jeden z unesených podnikatelů zemřel na sklonku roku 2012 v poušti u Dubaje po dušení plastovou fólií a úderech kamenem do hlavy. Jeho tělo se dosud nenašlo. Druhého skupina zastřelila předloni v březnu v Itálii, kam ho převezla z francouzské Nice. Ve stejné době přijel na popud Švába do Nice i další byznysmen, toho však patrně zachránilo to, že do ciziny dorazil s celou rodinou.

Rok před první vraždou vylákal gang do Valencie někdejšího českého provozovatele internetových portálů, jenž se musel z tamního zajetí vyplatit částkou 34 milionů korun. Šváb si pak vyhlédl i úspěšného českého hráče pokeru, kterého vábil na smyšlený privátní turnaj do Cannes. Plán mu ale nevyšel.