Zatímco konzilia Havla i Klause se většinou scházela, pokud měli prezidenti nějaký zdravotní problém, setkání Zemanova týmu budou častější. „My počítáme s tím, že experti se budou scházet spíš na pravidelných schůzkách," řekl MfD prezidentův kancléř Vratislav Mynář. Práce v konziliu je čestná, bez nároku na honorář.

Horší vedení nervů

Členem Zemanova lékařského týmu bude i známý fyzioterapeut Pavel Kolář, který se staral i o Havla a Klause. Kolář léčí například Zemanův zanícený palec na noze, na který si prezident stěžoval krátce po svém zvolení. „Oslovili mě z prezidentské kanceláře, zda bych mu nepomohl s bolestí nohy. Jeho problém spočívá v tom, že má v oblasti nohou horší vedení nervů, což vzniká u určitého procenta lidí s cukrovkou," řekl deníku Kolář.

Zeman je momentálně po plánované operaci zubů a chystá se na dovolenou na Vysočinu, kde má chalupu. Naposledy média o zdravotním stavu hlavy státu informovala v souvislosti s jeho květnovým vystupováním při otevírání komory s korunovačními klenoty. Hrad tehdy Zemanovy nejisté pohyby omlouval virózou.

Ještě jako kandidát na prezidenta absolvoval Zeman před rokem v létě operaci očí, při níž mu lékaři Ústřední vojenské nemocnice v Praze odstranili šedý zákal.