Šéf Klubu Sdružení nezávislých kandidátů Josef Novotný je přitom jedním z deseti zákonodárců, kteří se podepsali pod nominační listinu Jana Švejnara.
Novotný také překvapil prezidenta výzvou, aby po odmítnutí veřejné televizní debaty alespoň přijal nabídku na diskusní duel se svým protikandidátem před senátory.

Plánovaná senátní výměna postojů ke klíčovým oblastem společenského rozvoje podle něj nabízí více prostoru, který je v televizních duelech limitován.

Jednání před senátními voliteli má být otevřené, autentické a adresné, aby zamezilo dosavadním nejasným kuloárovým vyjednáváním a mělo by pomoci představit stěžejní priority a programy kandidátů Klause a Švejnara.

„Diskuse bude otevřená všem senátorům napříč politickými kluby, aby mohl být vybrán kvalitnější kandidát a každý senátor si mohl svobodně a nezprostředkovaně vytvořit vlastní názor,“ uvedl Novotný.

Senátor doufá, že jeho kolegové tuto myšlenku podpoří a svojí účastí přispějí k otevřenému a odpovědnému výběru vhodného kandidáta na příštího českého prezidenta.