„Shledala jsem to jako závažný případ. Již jsem jí zadala konkrétní úkony, které by měla učinit,“ řekla státní zástupkyně pro Prahu 1 Šárka Pokorná.

Aféra vypukla poté, co Novotný uvedl, že mu jeden nejmenovaný moravský senátor ODS nabízel dvoumilionový úplatek za hlas pro Václava Klause a další mu prý vyhrožoval, že se na něj něco najde.

Jména obou senátorů ale řekl pouze policii. Nechce totiž dopadnout jako jeho stranická kolegyně a europoslankyně Jana Hybášková. Ta před rokem a půl podobně uvedla, že po ní prostředník tehdejšího ministra financí Vlastimila Tlustého chtěl třímilionový úplatek, aby uvolnil zadrženou dotaci 15 milionů korun pro její stranu SNK-ED. Nařčení se neprokázalo a Tlustý na ní vysoudil padesát tisíc korun.

„Na vyhrožování mám svědků několik, na nabídku úplatku přímý svědek není, ale doufám, že má výpověď na policii bude konfrontována se zaznámem z kamer,“ říká Novotný. ODS se proti nařčení svých senátorů ohradila a podala na Novotného již žalobu pro poškozování cizích práv.

Toho, že vše zveřejnil, i když nemá přímý důkaz, nelituje. „Kdybych jen podal potichu trestní oznámení, tak by se měsíc potichu šetřilo a pak se vše zahrálo do autu. Takto to nezapadne,“ řekl senátor.