Víkendová dodávka se zdravotnickými potřebami představuje 200 tisíc respirátorů a 500 tisíc roušek.  Desítky tisíc roušek ale poprvé dodala i česká firma AZPO. 

Jejich mimořádnou kvalitu dokládá fakt, že mají materiál z nanovláken - firma je sama vlastníkem technologie „Safety nano protect“.

Dodávka směřuje zejména do lékáren Dr. Max, kde potřebují více než 6000 roušek týdně. Další zdravotnické potřeby směřují do tuzemských nemocnic ze skupiny Penta a také k zaměstnancům Aera Vodochody.

Aktuální informace o koronaviru rychle a přehledně.
Koronavirus ON-LINE: Babiš už nechce prodlužovat nouzový stav

Pro slovenské nemocnice Svet zdravia dorazila velká zásilka už minulý týden ve středu, kdy od 7 různých čínských dodavatelů přišlo dohromady 64 tun zdravotnických potřeb.  Nepoměrně větší zdravotnická síť Penty na Slovensku tak uvítala šest miliónů roušek a 160 tisíc respirátorů.

Soukromé nemocnice Penty mají stejné pacienty jako státní zdravotnická zařízení. Dostatek zdravotnických potřeb je setrvalým problémem, stát však má podstatně větší šance potřebný materiál získat. Za poslední týdny všichni vynaložili hodně sil, aby mohlo naše zdravotnictví fungovat.

„Penta jako soukromý investor považuje za svoji povinnost snažit se zásobit svoje společnosti a zejména nemocnice spolu lékárnami Dr.Max hlavně vlastními silami. Kvůli koronaviru se Penta rozhodla jak pro zabezpečení materiálu, tak provozu svých zdravotnických zařízení investovat 400 milionů korun. Až v průběhu minulého týdne se jí však podařilo získat zásilky takového objemu, který by měl na krátký čas její zdravotnická zařízení zabezpečit,“ potvrdil mluvčí Penty Ivo Mravinac.

Společnost Penta je vlastníkem vydavatelství Vltava Labe Media, do jehož portfolia patří Deník.cz   

Kontroly na hranicích kvůli koronaviru, voják v roušce - ilustrační foto
Krizový štáb navrhne zrušení zákazu vycestování. V odůvodněných případech

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník