Na případ upozornil loni v říjnu deník Mladá fronta Dnes (MfD), jejíž reportér se na internetovém chatu pro děti ve věku devět až 13 let vydával za jedenáctiletou "Terezku". Reagoval tak na vulgární výzvu Kadrnožky, který zde hledal dívku. Muž si si nejdříve s fiktivní Terezkou posílal zprávy s erotickým obsahem, poslal jí svoji fotografii a posléze si sjednali schůzku, na kterou přišel. Zde ho ale čekali reportéři deníku, kteří jeho překvapenou reakci nahráli a o případu informovali policii.

Soud si vyžádal několik znaleckých posudků, podle kterých Kadrnožka trpí sexuální deviací, pravděpodobně heterosexuální pedofilií. Vyšetření prý musel lékař opakovat, protože se Kadrnožka snažil jeho výsledky ovlivnit.

"Po sexuální stránce normální není," prohlásil ale dnes jednoznačně jeden znalec. Na druhou stranu ale nezjistil, že by byl agresivní nebo sadista.

Kadrnožka a jeho obhájkyně tvrdili, že s dívkou komunikoval jen z nudy. Předpokládal, že dívka o svém věku lže a ve skutečnosti je starší. "Většina lidí na internetu lže," tvrdila obhajoba a opírala se přitom o výsledku výzkumu zveřejněných právě MfD. Na schůzku ke gymnáziu Na Zatlance prý dorazil jen proto, aby se přesvědčil, s kým vlastně komunikoval. Celou kauzu pak podle právničky vlastně vyrobil deník, který Kadrnožku vmanipuloval do jeho následného jednání.

Soud ale všechny argumenty obhajoby odmítl a rozhodl, že se Kadrnožka dopustil přípravy trestného činu pohlavního zneužívání. "Chatovat a lhát může kdokoli, ale z důkazů vyplývá, že jeho úmysl byl takový, jak je mu kladeno za vinu," prohlásila soudkyně Vanda Činková. Rozsudek zatím není pravomocný, státní zástupkyně i obhajoba si nechali lhůtu na případné odvolání.