„Já mám na starosti mosty. A při té příležitosti se podívám na konvoj," řekl Jiří Čapek z krajské správy a údržby silnic. Úzký most přes D1 poblíž jažlovického hřbitova byl uzavřen v roce 2008 mimo jiné kvůli nízkým okrajům. V případě nehody by auto mohlo spadnout na dálnici. Z mostu také odpadávaly na dálnici kousky betonu a hrozilo poškození projíždějících aut nebo nehoda. „Je potřeba zjišťovat, v jakém stavu jsou ochranné sítě," řekl Čapek, který na rozdíl od ostatních na mostě nepostával, ale věnoval se naplno své práci.

Kraj v minulosti rozhodl o demolici mostu, místní se však proti tomu vzbouřili. Vedení hejtmanství poté slíbilo, že zváží, zda by most nebylo možné opravit. „V tuhle chvíli nevíme, co s tím mostem bude dál," řekl Čapek. „Bylo by škoda, kdyby se ten most zboural. Ten byl postaven ještě za Němců, ne?" vmísil se do debaty starší muž, který o sobě prozradil, že se jmenuje Jiří a přijel z Mukařova. Americké vojáky prý viděl už v Německu, kde pracoval, a z roku 1968 si pamatuje ruské tanky.

Konvoj americké armády, vracející se ze cvičení v rámci operace Atlantic Resolve (Atlantické odhodlání) v Pobaltí, projíždí Českou republikou ve třech částech. Dnes ráno vojáci vyjeli z Liberce, Pardubic a Vyškova a mají se všichni setkat v Praze Ruzyni, kde je čeká den volna a příprava vozidel na další přesun. Celkově Českou republikou projede 118 vojenských vozů. V konvoji je přes 500 vojáků.
Příjezd první části vojáků z Liberce zkomplikovala nehoda kamionů na Pražském okruhu, kvůli níž musela armádní vozidla změnit plánovanou trasu. Místo v 11:00 tak do Ruzyně dorazili okolo 12:30. Vzhledem ke zpoždění první liberecké části byly ostatní konvoje pozdrženy v kasárnách nebo na dálničních odpočívadlech, aby v zájmu plynulosti dopravy přijely v plánovaných odstupech.