Na Karlovarsku nad ránem klesly teploty pod nulu, na silnicích se tak utvořila zrádná námraza. A to především ve středních polohách.

Od čtvrté hodiny ranní zasahovali hasiči hned u šesti dopravních nehod. První se stala u Třebouně, kde provoz zablokoval havarovaný kamion. 

Další kamion pak o dvacet minut později havaroval u Mnichova na Chebsku, kde se převrátil na bok. V kamionu zůstal zraněný řidič, kterého museli hasiči vyprostit. „Z proražené nádrže pak začala unikat nafta. Část se podařilo hasičům odčerpat, ale větší množství uniklo do půdy,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

Osobní auta pak havarovala u Dolní Žandova a Drmoulu, na D6 havarovala osobní auta u Sokolova na úrovni Nového Sedla,“ dodal Kasal. Potvrdil, že příčinou ranních nehod byla právě namrzlá vozovka.

Bouralo se i na Liberecku

Mrazy ráno ovlivnily také dopravu v Libereckém kraji. Nízké teploty navíc doprovodila mlha. Řidiči by tak měli být zvlášť opatrní a jezdit nižší rychlostí. Policie vyjížděla k nehodě dvou aut na silnici 13 u Bílého Kostelce. 

Pozor by si měli dát motoristé také v horských oblastech, především pak na Jablonecku a Semilsku, kde taktéž pokryla vozovky námraza. 

Předem avizované poryvy silného větru znamenaly komplikace také na Nymbursku. V půl čtvrté vítr shodil strom přes celou silnici v Babíně. Hasiči za pár minut silnici v obou směrech zprovoznili.
Přes sto výjezdů hasičů. Silný vítr nadělal v Česku neplechu, řádil i v noci