Při víkendových haváriích bylo 30 lidí zraněno těžce, lehká zranění si z nich odneslo 140 lidí. Příčinou nehody byl ve 169 případech nesprávný způsob jízdy, 115 havárií mají na svědomí příliš rychle jedoucí řidiči. Opilí motoristé podle statistik způsobili 62 víkendových nehod.

Policejní statistiky uvádějí při sobotních nehodách na silnicích dvě úmrtí: třicetiletý motocyklista zahynul při nehodě ve Svitávce na Blanensku, když v úzké levotočivé zatáčce narazil do obrubníku chodníku a poté do stěny rodinného domu. Pětadvacetiletý motocyklista zahynul u Bílého Kostela na Liberecku, když se při předjíždění čelně střetl s protijedoucím vozidlem.

Neděle byla nejtragičtější na jihu Čech. Časně ráno zemřeli při nehodě mezi Kalištěm a Větrovem na Táborsku dva mladí bratři z Prahy, jimž ještě nebylo 18 let. S vypůjčenou škodovkou vyjeli mimo silnici, kde narazili do stromu.

Osmačtyřicetiletá žena zemřela v neděli večer při dopravní nehodě mezi Vimperkem a Čkyní na Prachaticku. Šedesátiletý řidič osobního automobilu nezvládl v zatáčce řízení, dostal smyk a narazil do stromu. Spolujezdkyně na předním sedadle zraněním na místě podlehla.

Těžká havárie se stala v neděli odpoledne u obce Trhomné na hlavním tahu z Plzně do Karlových Varů. Vyžádala si život dvou žen ve věku 47 a 49 let. Další tři lidé byli zraněni, z toho dvě ženy těžce. Všichni cestovali společně v jednom voze.

Další lidé přišli o život při nehodách, které souvisely s automobilovým sportem či železniční dopravou: s úmrtím chodce je spojen sraz tuningových aut na bývalém vojenském letišti v Hradčanech na Českolipsku. Smrtí spolujezdce skončila také nehoda na zlínské Barum rallye, stejně jako úmyslný skok muže pod vlak u Machnína na Liberecku.

Za dva dny předchozího víkendu zahynulo podle policejních statistik na silnicích 13 lidí. Pět obětí si vyžádaly sobotní kolize a v neděli na silnicích zahynulo dalších osm lidí. Třetí srpnový víkend se tak zařadil mezi letos nejtragičtější. Smutné letošní prvenství drží první červnový víkend, kdy na silnicích zahynulo 14 lidí.