Silvestrovské oslavy v Praze si vyžádají některá omezení pro automobilovou dopravu v okolí Václavského a Staroměstského náměstí a Karlova mostu, kam nový rok přicházejí slavit tisíce lidí, především zahraničních turistů. Dopravní podnik prodlouží provoz metra přibližně do 02:30, soupravy budou jezdit každých deset minut. Na bezpečnost a pořádek v ulicích budou dohlížet policisté a strážníci, a to včetně hlídek na Vltavě.

Ilustrační foto
Rok 2019 v číslech: Jak si žijeme?

Na Staroměstském náměstí se koná hudební program, během něhož vystoupí od 16:15 do půlnoci živé kapely i DJ. Obyvatelé a návštěvníci hlavního města mohou vyrazit rovněž na několik silvestrovských koncertů vážné hudby či jazzu, silvestrovský program připravily i kluby Rock Café, Vagon, Palác Akropolis nebo Roxy. Párty ve stylu 80. a 90. let budou v klubech Lucerna Music Bar a Futurum.

V Bio Oko se bude večer promítat celovečerní sestřih legendárního satirického pořadu Česká soda. V kině Lucerna je na programu živý přenos silvestrovského galakoncertu Berlínské filharmonie a kino Aero nabídne kultovní film bratří Coenů Big Lebowski. Divadla, která připravila silvestrovská představení, většinou vsadila na komedie.

Místo ohňostroje videomapping

Poslední den roku mohou Pražané také naposledy využít nabídku týdne sportu zdarma, kdy mohli od Vánoc bezplatně navštívit desítky sportovišť.

Volby - Ilustrační foto.
Volby i čipování psů. Podívejte se, co nás v roce 2020 čeká na domácí scéně

Mnoho měst pořádá silvestrovský nebo novoroční ohňostroj. Pražský magistrát se kvůli hluku rozhodl nahradit ohňostroj videomappingem, který se bude promítat 1. ledna večer na budovu Národního muzea. Ohňostroj přesto v metropoli bude - akci uspořádá v Bastionu nad parkem Folimanka spolek Ohňostroj pro Prahu.