Podle našich dobře informovaných zdrojů zmizely listiny, kde byly uvedeny některé provozní záležitosti, jako například odměny a tresty pro strážníky.
„Ano, je to pravda, způsobí nám to komplikace,“ potvrdil Boleslavskému deníku nový šéf strážníků Tomáš Kypta, který převzal vedení útvaru minulý čtvrtek.

Jak jsme vás již informovali, bývalý ředitel městské policie Jaromír Pumr rezignoval minulý týden poté, co na něm vedení města požadovalo vysvětlení k podivným nákupům drahé špičkové fotografické techniky. Tu měl využívat jen pro své osobní účely. „Navíc si vypisoval najeté kilometry služebním vozidlem do knihy jízd i v době, kdy měl dovolenou,“ řekl novinářům primátor Raduan Nwelati.
Pumr veškerá obvinění odmítl. „Ano, fototechniku jsem nakoupil, ale pro potřeby městské policie. A kilometry jsem najel služebně, protože jsem pracoval také o dovolené,“ řekl Pumr Deníku.
Redaktoři Deníku měli včera možnost vidět veškerou nakoupenou techniku, která má podle listin nákupní cenu kolem 780 tisíc korun. Na velkém stole v kanceláři bývalého ředitele ležely desítky kusů speciální techniky.
Pumr zakoupil speciální širokoúhlé i makro objektivy, fotoaparát pro potápění, databanky, DVD i videopřehrávače, fotoscanery a další techniku, kterou nemohli strážníci vůbec využívat. „Nám je to k ničemu. S tak velkým a těžkým objektivem nikdy nemůže strážník běhat v terénu,“ vysvětlil nový šéf Kypta. Strážníci nyní dostanou malé fotoaparáty, kterých byl naopak nedostatek. Město bude požadovat náhradu škody – a nepotřebnou techniku zřejmě předá do jiných institucí, kde by se mohla lépe využít.