Mezi nejnavštěvovanější patřily tradičně Jizerské hory. Do Bedřichova, na Severák a na Tanvald přijelo každý den dohromady až 5000 lyžařů. Také liberecký Ještěd přivítal asi 3000 sjezdařů, přestože areál ještě není celý v provozu. Kompletně by měl být otevřený do jarních prázdnin, podle provozovatele jsou k tomu potřeba ještě aspoň tři mrazivé dny. Na své si přišli běžkaři, upraveno je přes 180 kilometrů Jizerské magistrály, dalších více než 100 kilometrů stop na ně navazuje v západních Krkonoších.

V Krkonoších bylo rušno i na sjezdovkách. V Harrachově je v provozu celý areál, využily toho tisíce lidí. V dalších dnech jich ještě přibude, protože v Polsku a Německu jsou jarní prázdniny. Dobrou návštěvnost hlásí i Rokytnice. V sobotu vyrazilo na tamní sjezdovky kolem 3000 lidí, dnes zhruba stejně. Sněžná děla ale jedou naplno, na sjezdovkách se tam stále objevují vydřená místa.

Zasněžování

Stále se zasněžuje i v Krušných horách, tamní vlekaři si víkend pochvalují. Vynikající podmínky hlásí zejména Boží Dar, všechny čtyři lanovky se rozjely i na Plešivci. V Zadní Telnici se dva týdny nelyžovalo, o víkendu se ale u lanovky a vleků tvořily fronty. Kvůli slabému sněžení je ale zatím špatná kvalita krušnohorských běžeckých stop.

Další sjezdovky se otevřely na Šumavě. Na Špičáku už funguje v celé délce sjezdovka dvě U Zalomeného a část modré sjezdovky číslo jedna. Zadovský areál jede téměř kompletně, jednosedačková lanovka na Churáňov by se po zasněžení měla rozjet příští víkend. Na Lipně by se červená Pánská sjezdovka měla otevřít začátkem týdne. Šumavské areály o víkendu přivítaly tisíce lyžařů, lidé jezdili i do nedalekých rakouských středisek.

Kolem půl metru hlavně technického sněhu leží na sjezdovkách areálů na Vysočině, po několika dnech bez provozu se v sobotu opět rozjely vleky v areálech v Dalečíně, Novém Jimramově a ve Svratce na Žďársku. Příští víkend má začít fungovat sedačková lanovka v Lukách nad Jihlavou. Ve Středočeském kraji se lyžuje jen ve dvou areálech, v provozu je Monínec a Chotouň.

V Jeseníkách o víkendu sněžilo, na Ovčárně leží asi 80 centimetrů. Do stopy mohli vyjet i běžkaři. Sjezdařům na některých místech komplikoval situaci vítr, přesto jich přijely stovky. Například příměstský areál Vaňkův kopec nedaleko Ostravy přivítal asi 2000 lidí. Až čtvrt metru napadlo ve Zlínském kraji. Největší sněhovou nadílku hlásí Ski areál Troják v Hostýnských vrších, spokojeni jsou však i v ostatních střediscích.