„Krátce před půl sedmou večer havarovala mezi Hradištěm a Mašovicemi plně obsazená Škoda 125. V autě sedělo pět mladých lidí ve věku mezi šestnácti a osmnácti lety. Po nárazu do stromu dva z nich, muž a žena, na místě zahynuli,“ sdělila znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Podle prvních zjištění policistů řidič zřejmě jel příliš rychle. „Osmnáctiletý řidič po projetí zatáčky pravděpodobně kvůli rychlosti nezvládl řízení a narazil do stromu,“ popsala havárii mluvčí. Mladík vyvázl z lehkým zraněním. V autě ovšem zůstala mrtvá osmnáctiletá dívka a o rok mladší chlapec.

Spolu s policisty zasahovali na místě hasiči a záchranáři. „U dvou oběti nehody mohli záchranáři už jen konstatovat smrt. Šestnáctiletou dívku v bezvědomí a velmi vážném stavu přepravila z místa nehody letecká záchranná služba do fakultní nemocnice v Brně,“ informovala mluvčí jihomoravské záchranky Barbora Zuchová. Jak dodala, dva další lidi převezla sanitka do znojemské nemocnice. „Jsou tam hospitalizováni se lehčími až středně těžkými zraněními,“ dodala Zuchová.

Tragický konec měla na Znojemsku naposledy havárie desátého března, kdy u Strachotic na místě zemřela mladá žena po nárazu do kapličky u silnice.