Šokující násilí a psychický teror dokonce mezi školáky! To je realita posledních týdnů v Nymburce. Žáci jiných škol se nebojí počíhat si na své častokrát i starší oběti a bezdůvodně je fyzicky napadnout. Za posledních 14 dní už takový útok zažili nejméně čtyři žáci gymnázia.

Situaci řeší městská policie. Ta s pomocí kamerového systému už také objevila partičku „drsňáků“. „Jedná se o skupinu dětí z jedné místní základní školy. Je jim od 10 do 13 let. Vybírají si záměrně slabší jednotlivce, na které pak zaútočí,“ řekla Simona Lazarová z Městské policie v Nymburce.

Strážníci už mají k dispozici výpovědi alespoň dvou napadených dětí a rodičů obětí i agresivních lumpů. „Jedna z maminek poškozeného žáka uvedla, že se svého potomka bojí posílat do školy. Děti jsou pravdu psychicky ve stresu,“ potvrdila Lazarová.

Strážníci od prvních poznatků na kritických místech hlídkují. „Rodiče napadených nám stejně vyčítají, že neděláme nic proto, aby se to nestávalo. Naopak rodiče těch, co napadali jiné, si stěžují, že si vymýšlíme a jejich děti by to nikdy neudělali,“ krčí rameny Lazarová.

Případ bude vzhledem k věku všech aktérů předán odboru sociální péče.