Škromach dnes v pořadu rozhlasové stanice Frekvence 1 Pressklub řekl, že myšlenku velké koalice jednoznačně odmítá. "Kdyby to řekl kdokoli z jiných funkcionářů, už by se uvažovalo o tom, že by měl být postižen," řekl Škromach. Podle něj se "objevila informace od Jirky Paroubka, že bychom měli jít do velké koalice", což v ČSSD vyvolalo velký rozruch.

"Je to jednoznačně věc, kterou musím odmítnou, a myslím, že i další členové vedení se s tím v žádném případě neztotožňují," zdůraznil. Podle něj šlo o osobní iniciativu Paroubka. Škromach kritizoval šéfa ČSSD i za to, že jeho mediálním poradcem je bývalý mluvčí ministra spravedlnosti Petr Dimun. Podle Škromacha to prý velmi škodí celé straně. "Mám ten dojem, že snad byl pověřen tím, aby zlikvidoval sociální demokracii," uvedl Škromach na adresu Dimuna.

Dodal, že neví, proč s ním Paroubek spolupracuje. "Je otázka zvážit takovou spolupráci, protože tento člověk má informace z 'Liďáku', které jiní nedostanou, a to neprospívá sociální demokracii," varoval. V reakci na informace médií, podle nichž by až pět sociálních demokratů mohlo ve sněmovně podpořit vládní reformu veřejných financí, Škromach v narážce na Dimuna uvedl: "Zdá se, že někdo v okolí 'Liďáku' vypouští zvláštní signály zlého charakteru a zdá se, že pochází z dílny jednoho nepříliš úspěšného tiskového mluvčího jednoho z bývalých ministrů."

Škromach Paroubka kritizoval nedlouho poté, co předseda ČSSD jemu a dalšímu místopředsedovi strany Bohuslavu Sobotkovi veřejně vyjádřil nedůvěru. Paroubek jim vytkl, že na březnovém sjezdu strany nedostatečně podporovali jeho plán modernizace ČSSD. Řekl také, že pokud se neujistí, že jim může důvěřovat, zváží odchod z funkce předsedy sociální demokracie. Později prohlásil, že si výhrady vyříkali, vyjasnili, navzájem si důvěřují a budou spolupracovat.