Vondra v dopisu zveřejněném na svém blogu uvedl, že se za vyjádření upřímně omlouvá a že ho učinil bezprostředně po zápase. "Upřímně je mi líto, že jsem v daný okamžik nedokázal oddělit emoci oddaného fotbalového fanouška od racionálního a odpovědného pohledu veřejného činitele a politika, který má opravdový zájem na rozvoji mírové a přátelské spolupráce mezi národy v Evropské unii," uvedl.

Slavia prohrála s Midtjyllandem 1:4
Poprava, krádež, UEFA mafia. Slavia pláče, českému fotbalu se opět smáli Italové

Utkání v Dánsku rozhodlo kontroverzní rozhodnutí slovinského sudího nechat pět minut před koncem zopakovat na základě doporučení videorozhodčího pokutový kop proti pražskému týmu. Midtjylland ho na rozdíl od prvního pokusu proměnil a vstřelil rozhodující gól na 2:1. Slavia nakonec duel prohrála 1:4.

Vondra v dopisu dodal, že ve sportu se soutěží o trofeje a čest, ale po porážce si lidé na znamení férového souboje podají přátelsky ruce.

Nespravedlnost

"Bohužel, průběh řízení zápasu i vztyčené prsty a úsměvy rozhodčích vedených Damirem Skominou po konci zmíněného utkání takový závěr tentokrát neumožnily. Hráči Slavie odcházeli se směsí rozhořčení a slz v očích. Dodnes se jen těžko smiřuji s touto pro mě 'do nebe volající' nespravedlností," uvedl.

Připustil však současně, že ani tato emoce ho neoprávnila činit paušalizující závěry. "Princip kolektivní viny je pro mě naprosto nepřijatelný, stejně jako hrubá a nízká slova, která jsem použil. Je mi líto, co se stalo, a všem lidem nejen ve Slovinsku, ale i doma v Česku i kdekoli v Evropě se za ně omlouvám," konstatoval.

Fotbalové utkání Evropské ligy mezi celky SK Slavia Praha a FC Girondins Bordeaux  20. září v Praze. Traoré.
Slavii se za vyřazení z Ligy mistrů dostalo omluvy. Přišla ale z vlastních řad

Všech osm slovinských europoslanců minulý týden Vondrovi v dopisu napsalo, že se jich jeho slova nedotkla, protože jsou nízká a hrubá. "Máme na víc, a tím myslíme Slovince i Čechy. Ve středu jste nás neurazil, urazil jste své vlastní lidi," stojí v dopisu.

Vondru v minulých dnech kritizovali někteří čeští politici, naopak předseda ODS Petr Fiala se za svého místopředsedu postavil. "Byla to emotivní reakce velkého slavistického fanouška na podivné rozhodnutí rozhodčího. I politici milují fotbal, fandí a občas zoufale vykřiknou nad křivdou vůči jejich týmu," řekl Fiala serveru Seznam Zprávy.