Ráno nocležníka i s obsahem kontejneru vysypali popeláři do odpadového vozu, kde jej zachytilo lisovací zařízení. Muže s velmi těžkými zraněními museli vyprostit hasiči.

Nešťastná událost se stala ve čtvrtek kolem šesté hodiny ráno, popeláři muže zaregistrovali, až když se z vozu ozýval křik.

„Když ráno kontejner pracovníci technických služeb vysypávali, tak si muže si nevšimli. Při vysypání kontejneru do odpadního vozu muže zachytilo lisovací zařízení, které se automaticky zapíná. Pracovníci zaslechli křik a zařízení, kterým se spouští mechanismus lisu, ihned vypnuli.“ popsala olomoucká policejní mluvčí Jitka Dolejšová.

Bezdomovec i přes okamžité vypnutí lisovacího stroje utrpěl velmi vážná zranění.

„Když jsme přijeli, byl při vědomí a stěžoval si na bolesti dolních končetin. Lékařka na něm na místě zpozorovala četné pohmožděniny, které byly staršího data. Byl podchlazený, převezli jsme jej do fakultní nemocnice,“ uvedl Jan Weinberg z olomoucké záchranné služby.

V nemocnici byl muž ihned operován.

„Byl přivezen ve velmi vážném stavu v ohrožení života, v současnoti je na operačním sále. Má rozdrcenou pánev a krvácení do dutiny břišní,“ informoval ve čtvrtek dopoledne Egon Havrlant, tiskový mluvčí Fakultní nemocnice Olomouc.

„Zraněného muže museli vyprostit z vozu hasiči. Okolnosti tragické události se prošetřují, z dosavadního vyšetřování vyplývá, že se jednalo o pětatřicetiletého muže, na kterého byl vydán zatykač pro majetkovou trestnou činnost a po muži bylo vyhlášeno celostátní pátrání,“ doplnila policejní mluvčí.