Jeho šestadvacetiletý šofér ve snaze zabránit čelnímu střetu strhl vůz vpravo do stráně. Renault se následně několikrát přetočil a zůstal na střeše.

Bilance nehody je tragická. Řidič renaultu podlehl zranění v nemocnici, jeho o čtyři roky mladší spolujezdkyně je stále ve velmi vážném stavu. Utrpěla zranění hlavy a břicha.

„Zatím se lékařům daří držet ženu při životě, pečují o ni s maximálním úsilím, aby bylo možné ji zachránit,“ uvedla mluvčí střešovické nemocnice Jitka Zinke.

Nyní již policie ví, že v kabině nissanů seděli jednatřicetiletý cizinec a devětačtyřicetiletý muž. Oba jsou z Prahy. Podle vyjádření policejní mluvčí Michaely Novákové hrozí mladšímu z nich odnětí svobody až na šest let. „Je podezřelý z trestných činů usmrcení z nedbalosti, těžké ublížení na zdraví z nedbalosti a neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku,“ uvedla Nováková. Starší z řidičů byl zatím vyslechnut jako svědek dopravní nehody. „Další případná trestní odpovědnost účastníků se bude odvíjet z vyšetřování,“ doplnila mluvčí Michaela Nováková.

Nápadné vozy

K rychlému vypátrání pirátů dopomohl policii také fakt, že vozy tohoto typu se na silnici jen tak nevidí. Podobných automobilů se v České republice vyskytuje zhruba třicet. Na tuning srazu, jenž se uskutečnil o víkendu v Panenském Týnci, byly takové nissany pouze tři. „Lidé nám posílali z akce různé fotografie a dokonce i videa,“ řekla policejní mluvčí.

Mezi podezřelými byl dokonce i pražský zastupitel Tomáš Vavřinec, jenž se tuningové sešlosti se svým nissanem zúčastnil. Od začátku ovšem tvrdil, že ve vyšetřování figuroval pouze jako svědek. „Jsem přesvědčen, že jsem havárii nezpůsobil,“ vyjádřil se Rádiu Impuls.

Ještě v neděli fungovaly internetové stránky tuningové akce, které z webové sítě v pondělí naprosto zmizely. Jejich návštěvníci spekulovali nad tragickou událostí a snažili se vydedukovat, kdo je zodpovědný za smrt mladého řidiče.