Zraněný šestapadesátiletý muž z České Lípy strávil v bezvědomí na chodbě panelového domu více než deset hodin. Pomoci sousedů, kteří ho viděli, se nedočkal a po třech týdnech v nemocnici zemřel. Na jednom místě ležel bezvládně minimálně od půl druhé hodiny ranní do půl jedné odpoledne, kdy ho našla jeho přítelkyně.

Ta se mu nemohla dovolat a vydala se ho hledat. Několik sousedů ho na chodbě zahlédlo a jeden ho dokonce odtáhl od svého bytu. Zdálo se jim, že je opilý a proto si ho raději nevšímali. Někteří ze sousedů se ho snažili vzkřísit, ale po dlouhé době, kdy nereagoval ho také nechali jeho osudu. Nikdo pomoc nepřivolal. Muž byl sice zraněný, ale žádné vnější příznaky zranění na sobě neměl. Podle slov jeho blízké známé měl zranění na hlavě, které nebylo vidět.

Podařilo se nám zjistit, že utrpěl zlomeninu lebeční kosti a krvácel do mozku. S těmito zraněními ho záchranná služba odvezla do českolipské nemocnice, kde ho na oddělení ARO uvedli do umělého spánku. Na ARU strávil dva týdny a byl převezen na normální pokoj. Po dalším týdnu na nemocničním lůžku muž zemřel na plicní embolii.

„Plicní embolie jsou krevní sraženiny, které se usazují v plicích a které způsobí, že se člověk v podstatě vnitřně udusí,“ sdělila nejmenovaná českolipská lékařka. Takové krevní sraženiny mohou vzniknout i po úrazu a je tedy velmi pravděpodobné, že úmrtí bylo nepřímým následkem úrazu, který muž utrpěl.

Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi choulostivý případ, vyjádření policie ani českolipské nemocnice se nám získat nepodařilo. Z vlastních zdrojů však víme, že policie prošetřuje trestný čin neposkytnutí pomoci u několika lidí, kteří zraněného muže viděli. Zjišťují také příčinu úrazu hlavy a pokud se prokáže cizí zavinění, zahájí trestní stíhání i proti tomu, kdo mu zranění, kterému nakonec podlehl, způsobil.

Rodina ani blízcí přátelé si nepřáli abychom jmenovali, avšak jeho blízká přítelkyně nám se smutným výrazem v očích sdělila: „Byl to nesmírně hodný člověk. Ve svém životě pomohl tolika lidem, že to ani není možné spočítat. Je hrozné, že jemu nikdo nepomohl.“