Informaci vlády o postoji k migračním vlnám požadovala opozice. Předseda poslanců Úsvitu Marek Černoch návrh uvítal. Avizoval, že bude chtít konkrétní informace předsedy vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD) k návrhu Evropské komise na kvóty pro přerozdělování uprchlíků, které Česko odmítá. Od ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) chce zprávu o ochraně hranic ČR a situaci v azylových zařízení a od ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka (ČSSD) údaje o zdravotních rizicích v souvislosti s příchodem migrantů.

Sněmovna naopak opakovaně odmítla požadavek poslance a předsedy uskupení Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury, aby se zabývala přípravou referenda o vystoupení Česka z EU. Zdůvodnil to mimo jiné tím, že EU je prý původcem nynější uprchlické krize kvůli bezradnosti svých politiků nalézt řešení. Okamura kritizoval také imigrační politiku Německa, která je podle něj jakousi "pozvánkou do multikulturního ráje" a přispívá ke zvyšování počtu migrantů. Krize podle Okamury není náhodná a jejím cílem je zničit evropské národy.
Komunisté znovu neuspěli mimo jiné s žádostí o informaci o stavu církevních restitucí. Program schůze byl naopak zeštíhlen o poslaneckou novelu týkající se exekutorů, jejíž cíl byl schválen v rámci vládní úpravy. Poslanci rozhodli také o tom, že se ve středu budou zabývat mimo jiné rozpočtovým určením daní.