Reorganizace policejních útvarů vyvolala značnou roztržku mezi koaličními ČSSD a ANO, kritizovali ji někteří žalobci. Komise se zabývá různými podezřeními souvisejícími s postupem policejního prezidia, policistů z protimafiánského útvaru i státních zástupců z olomouckého vrchního státního zastupitelství ohledně změn v policii. Výsledky má dát plénu do konce října.

Členové komise by dnes mohli debatovat i o únicích informací, které se objevily v některých médiích. Podle předsedy komise Pavla Blažka (ODS) sice nepocházejí od poslanců, ale spíše ze spisů. Jako první je k výslechu pozvaný na 14:30 Zeman. Po něm přijde Bradáčová a na závěr před poslanci vystoupí Komár.

Komise už dříve vyslechla bývalého šéfa protimafiánského útvaru Roberta Šlachtu, který od policie kvůli nesouhlasu s reorganizací odešel, a olomouckého vrchního státního zástupce Ivo Ištvana. Ištvan dal členům komise dokument, který vypracoval bývalý detektiv protimafiánského útvaru Jiří Komárek. Výslech Komárka, jenž se kvůli reorganizaci dostal do ostrého sporu s policejním prezidentem Tomášem Tuhým, členové komise v srpnu nedokončili.

Před poslance už předstoupili Tuhý, jeho náměstek Zdeněk Laube a náměstek ředitele nové Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Vild, jenž dříve vedl protikorupční útvar. V plánu jsou i výslechy ministrů vnitra a financí Milana Chovance (ČSSD) a Andreje Babiše (ANO), prezidentova kancléře Vratislava Mynáře a bývalého ředitele civilní kontrarozvědky Jiřího Langa.