Průzkum tak potvrdil aktuální nejvyšší preference hnutí ANO. Hnutí Andreje Babiše totiž stejného výsledku dosáhlo v červencovém průzkumu agentury ppm factum a v průzkumu TNS Aisa pro Českou televizi, který se uskutečnil na přelomu června a července.

V průzkumu Medianu si nejsilnější strany proti červnu shodně pohoršily o zhruba 2,5 procentního bodu. „Zatím však není možné říci, zda jde o trend či oscilaci v rámci statistické chyby," uvedli autoři.

Komunisté by podle tohoto volebního modelu získali 14 procent hlasů, pravicová TOP 09 by zaznamenala výsledek o 1,5 procentního bodu horší.

Další strany už by se nedostaly přes deset procent, přičemž Úsvit by se ze ziskem 5,5 procenta hlasů jen těsně držel nad pětiprocentní hranicí nezbytnou pro vstup do Sněmovny. Před měsícem se přitom podle průzkumu Medianu jeho preference pohybovaly pod touto hranicí. Obdobně Úsvit dopadl v průzkumu agentury ppm factum, jehož výsledky byly zveřejněny v pondělí.

Průzkumu se od 1. do 31. července zúčastnilo 1177 respondentů starších osmnácti let. Účast při hypotetických volbách do Poslanecké sněmovny avizovalo 58,5 procenta z nich.