Kromě zmíněných dvou stran, které jsou v současné vládě koaličními partnery, by se do Poslanecké sněmovny dostaly také opoziční KSČM s 11 procenty hlasů, ODS s 9,5 procenta a TOP 09 s 6,5 procenta. Jako poslední by poslanecké mandáty získala nynější koaliční strana KDU-ČSL, která by ale s pěti procenty byla přesně na hranici pro vstup do Sněmovny.

Před branami Sněmovny by zůstali zelení, piráti či hnutí Svoboda a přímá demokracie vedené nynějším poslancem Tomiem Okamurou, které by podle TNS Aisa volilo shodně 3,5 procenta lidí. Ani Úsvitu, který nyní zastoupení v dolní komoře Parlamentu má, by tříprocentní podíl voličů na zisk mandátů nestačil.

Podobné rozložení sil uvádějí i průzkumy jiných agentur. Například podle červencového průzkumu Medianu by vyhrálo hnutí ANO s 25,5 procenta hlasů oproti druhé ČSSD s 21 procenty a podle červnového průzkumu STEM opět ANO, tentokrát s 29,2 procenta, oproti sociálním demokratům s 18,4 procenta. Třeba červnový průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění ale postavil na první místo ČSSD se ziskem 24,5 procenta hlasů, ANO by získalo 23,5 procenta.

TNS Aisa prováděla průzkum 6. až 26. srpna. Zúčastnilo se ho 1200 lidí.