Nehoda autobusu krátce ve čtvrtek před šestou hodinou ranní uzavřela silnici 10812 u Kouřimi na Kolínsku, řidič tu dostal smyk a vozidlo zůstalo napříč celou komunikací. Nikdo se při nehodě nezranil. Odklízecí práce potrvají zřejmě až do půl desáté.

Ke srážce autobusu a osobního auta došlo deset minut před šestou hodinou ráno i na dálnici D7 u obce Brandýsek na Kladensku

Také ve středních Čechách komplikují dopravu nehody několika autobusů. Na řadě silnic v kraji leží rozbředlý sníh po chemickém ošetření, a to i na dálnicích a silnicích první třídy. Sněžení nebo sněhové přeháňky jsou nyní hlášené z většiny území kraje, například na Pražském okruhu a dálnicích D1 a D5 leží zbytky rozbředlého sněhu a dálnice jsou tak sjízdné pouze s opatrností. Sjízdné pouze se zvýšenou opatrností jsou také všechny silnice druhých a třetích tříd, na nichž většinou také leží rozbředlý sníh.

Komplikace zaznamenali na svých cestách řidiči v Ústeckém kraji. V Děčíně se na hlavní silnici na Benešov nad Ploučnicí tvoří dlouhé kolony. Policisté upozorňují na možné nebezpečí dopravního kolapsu. Komplikovaná je také situace ve Starých Křečanech, kde se v polohách nad 300 m n. m. tvoří sněhové jazyky. Řidiči tu musejí být opatrní.

Na dálnici D8 od Chlumce až po Börnersdorf je silnice je velmi kluzká. Kolona se tvoří u Knínic.

V Královéhradeckém kraji nejvíce řeší policisté uvízlé kamiony i střety vozidel spojené s nepřízní počasí. "V takovém případě policisté na místě odklánějí dopravu po objízdných trasách a regulují provoz. Na místo se dle potřeby vždy sjíždějí i další složky IZS a vyprošťování pak může trvat i několik hodin," upozorňuje na komplikace policejní mluvčí. To byl případ středečního střetu dvou nákladních vozidel u obce Červená Hora. Vyproštění obou nákladních vozidel a zprovoznění silnice trvalo více než sedm hodin a silnice byla po celou dobu uzavřena.

Policisté nabádají k opatrnosti

"V souvislosti s aktuálním zimním počasím nabádají policisté řidiče ke zvýšené opatrnosti na silnicích a zejména k tomu, aby rychlost vozidla přizpůsobili aktuálním povětrnostním podmínkám a stavu vozovky," sdělil policejní mluvčí Daniel Vítek.

I na Vysočině komplikuje dopravu sníh. Nejvíce problémů policisté v současné době hlásí z dálnice D1. Přes noc se z ní kvůli vánici stalo doslova parkoviště kamionů. Teď už je sjízdná bez omezení, přesto policisté apelují na zvýšenou opatrnost.

„Aktuálně stojí na 80. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu nákladní vozidlo, které nelze nastartovat. Jinak úsek, kde stály nad ránem kamiony, je plně průjezdný bez omezení,“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Na nájezdu z čerpací stanice na 111. kilometru směr Praha pak před šestou hodinou hořela zadní náprava u nákladního vozidla, který převážel osobní auta. „Požár se podařilo uhasit. Při události se nikdo nezranil,“ pokračovala Čírtková.

Komplikace mají lidé i na Liberecku. hlavní silnici u obce Okrouhlá na Českolipsku je uzavřený jízdní pruh kvůli zapadlému kamionu. U Slunečné je pak neprůjezdný jízdní pruh kvůli padlému stromu. Na silnici 9 v obcích Jestřebí, Chlum, Verchovany a Dubá pak uvízly kamiony. 

V obci Velké Hamry na Jablonecku havaroval sypač mimo silnici. Na místě zasahují hasiči a policisté, jízdní pruh je uzavřen.

Většina jihočeských silnic je po chemickém ošetření sjízdná se zvýšenou pozorností. Řidiče ale trápí silný vítr a tvořící se sněhové jazyky, zejména na Prachaticku a Strakonicku. 

Krátce po čtvrteční šesté hodině ranní došlo na silnici 105 u Temelína ke dvěma lehkým nehodám celkem šesti osobních aut.

Mluvčí hasičů Vendula Matějů uvedla, že krátce po páté ranní zasahovali hasiči v Týně nad Vltavou. "V části obce Malá Strana profesionální hasiči z týnské stanice odklízeli padlý strom," popsala.

Na Orlickoústecku zasahovali hasiči od středeční sedmnácté hodiny do čtvrteční 7.30 hodiny ranní u 44 událostí. Jedná se zejména o vytažení sjetých automobilů do příkopu, dopravní nehody a odstranění spadlých stromů.

Například v Rybníku na Orlickoústecku hasiči museli večer vytahovat zapadlý tahač, který převážel asi šest osobních automobilů. Řidič se uhýbal protijedoucímu nákladnímu vozu a skončil sjetý do příkopu. Navíc tady hrozilo převrácení. Silnice I/14 byla večer opravdu jeden led.