Nejvyšší denní teploty přitom budou až do prosince šplhat k deseti stupňům, v noci může naopak přituhnout až na minus deset. Počítá s tím měsíční výhled Českého hydrometeorolo­gického ústavu (ČHMÚ), podle něhož bude příštích 30 dní teplotně nadprůměrných a srážkově podprůměrných.

Až do konce příštího týdne bude pokračovat inverze s nízkou oblačností, pošmourné podzimní počasí ojediněle doplní mlhy a mrholení. Přes den se budou teploty pohybovat mezi třemi až devíti stupni Celsia, v noci se pak ochladí až na minus pět.

„Zpočátku zataženo nízkou oblačnosti, ojediněle mlhy a mrholení nebo déšť, místy až polojasno. Postupně většinou zataženo s občasným deštěm nebo přeháňkami, které budou přecházet ve srážky smíšené nebo sněhové,“ hlásí předpověď na posledních deset listopadových dní. Denní maxima mohou zpočátku dosáhnout až 11 stupňů, postupně ale bude jen nula až šest. Po západu slunce by pak podle meteorologů mělo být zpočátku až pět stupňů nad nulou, s koncem měsíce ale začnou mrazivé noci s teplotami až minus čtyři stupně.

Poslední měsíc roku by měl začít uplakaně, postupně však místo dešťových kapek začne padat sníh. Bílý poprašek ale nejspíš dlouho nevydrží, rtuť teploměru by totiž měla šplhat na tři až devět stupňů, postupně se ochladí na čtyři až minus dva stupně. Zkraje měsíce by mohly teploty vystoupat nad nulu i v noci, postupně ale spadnou až na minus šest, při vyjasnění a sněhové pokrývce až na minus deset stupňů.