Na silnicích nižších tříd v horských oblastech Jablonecka a Semilska je ujetá vrstva sněhu krytá posypem. Povrchy silnic v dalších částech Libereckého kraje jsou mokré nebo vlhké a i při jízdě po nich doporučují silničáři motoristům zvýšenou opatrnost, vyplývá z údajů na webu Ředitelství silnic a dálnic.

Podle údajů z meteorologických stanic v noci v kraji sněžilo jen ojediněle a teploty jsou k ránu mezi nulou a minus pěti stupni Celsia. Ojedinělé sněžení meteorologové očekávají i přes den a příliš nestoupnou ani teploty. Denní maxima budou mezi minus dvěma a jedním stupněm Celsia, na horách mezi minus čtyřmi a minus jedním stupněm.

Sypač projíždí silnicí pokrytou rozbředlým sněhem mezi Želnavou a Bělou na Šumavě na Prachaticku, 6. prosince 2022
O víkendu se ochladí a bude sněžit. Na Moravě a ve Slezsku vydatněji

Na silnicích v horských polohách Olomouckého kraje leží sníh, s ujetou sněhovou vrstvou musejí řidiči počítat na vozovkách udržovaných sypanou drtí. Ostatní silnice v kraji jsou holé a mokré, sjízdnost by zde měla být bez větších problémů, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Teploty se v kraji ráno drží kolem bodu mrazu, nejchladněji je na severu regionu.

Na Jesenicku jsou hlavní i vedlejší tahy holé a mokré, zvýšená opatrnost je na místě ve vyšších polohách na vozovkách sypaných drtí. Leží na nich slabá ujetá, místy zledovatělá vrstva sněhu krytá posypem, je potřeba počítat se zvýšenou opatrností. Na zbytky sněhové ujeté vrstvy kryté posypem mohu řidiči narazit také na inertních vozovkách na Šumpersku. I tam je nutná zvýšená opatrnost.

Na Olomoucku je sjízdnost bez větších problémů, v kopcích nad Šternberkem je však místy hustá mlha, která snižuje viditelnost. Holé a vlhké silnice jsou na Prostějovsku a Přerovsku, tam podle správců silnic mrholí.

Pozor na uježděný sníh

Na silnicích v horských oblastech Vsetínska ležela ráno místy nesouvislá vrstva uježděného sněhu do pěti centimetrů. Místy jsou v ní vyjeté koleje. Silničáři vozovky pluhují a ošetřují je posypem. Sjízdné jsou se zvýšenou opatrností, vyplývá z údajů zveřejněných Ředitelstvím silnic a dálnic ČR (ŘSD).

Po pořádné zimě se spoustou sněhu touží hlavně vyznavači lyžování
Jaká bude letošní zima? Napovědět mohou i žaludy nebo zajíci

Páteřní silnice v ostatních částech Zlínského kraje byly ráno většinou holé, mokré a sjízdné bez omezení. Při jízdě po silnicích nižších tříd však ŘSD nabádá řidiče k opatrnosti. Neprůjezdná zůstává silnice III/4932 mezi Vizovicemi a Loučkou na Zlínsku, kterou silničáři v zimním období neudržují. Vozovka je tam zasněžená a kluzká.