V nabídce dražby pořádané společností Prague Auctions byly snímky Tichého s vyvolávací cenou od 12.000 do 30.000 korun. Jeden ze snímků se dokonce vydražil podle výsledků aukce na internetu za 100.000 korun, přičemž vyvolávací cena byla 27.000 korun.

Dražba, která se konala v Nové síni, nabízela také pastely a grafiky Františka Kupky, práce Zdeňka Sýkory, Karla Malicha, Adrieny Šimotové, soubor grafik, akvarelů a kreseb Jiřího Balcara nebo dvacítku prací na papíře a několik drobnějších plastik Olbrama Zoubka.

Snímky amatérského fotografa Tichého z moravského Kyjova v roce 2005 oslnily porotu prestižního festivalu ve francouzském Arles. V té době měl také výstavu v New Yorku, jeho práci viděli návštěvníci bienále v Seville i curyšského Kunsthausu. Tajemstvím zůstává zahaleno, jak se snímky Tichého na mezinárodní scénu dostaly. Část odborníků spíše než o fotografickém fenoménu mluví o dokonale zvládnuté kurátorské manipulaci.

Tichý se narodil v roce 1926, studoval malířství na pražské akademii, ale vrátil se do rodného Kyjova, postupně se stáhl do soukromí a od malby přešel k osobitému pojetí fotografie. V Kyjově platil Tichý tak trochu za místního blázna – chodil po městě, nakukoval za plot plovárny a tajně fotil ženy a dívky. Svébytným dílem byly i jeho fotoaparáty, které sestavoval z plechovek, pivních zátek, roliček od toaletního papíru nebo skel z brýlí.

Sám Tichý o své fotky nijak nedbal, často je nechal napospas myším a plísni. Jeho rozostřené, poškozené a úmyslně poškrábané snímky však zaujaly odbornou veřejnost v zahraničí. Začal být slavný, ale zájem médií a sběratelů o jeho dílo v něm vyvolával pocit ohrožení. Ke konci života zůstal už zcela odkázaný na pomoc přátel a sousedů. Zemřel v roce 2011 ve věku 84 let.