Státní zástupkyně ji viní z toho, že se loni v srpnu pokusila otrávit svou tehdy ani ne šestiletou dcerku Terezu jedovatou nemrznoucí směsí do auta. Dívka těžkou otravu přežila jen díky lékařům. Její matka se u soudu zpovídá z pokusu o vraždu, za což jí hrozí až 20 let vězení nebo výjimečný trest.

„Chci říci, že té věci hrozně lituji, že co se stalo, už nevrátím. Své dceři bych nikdy neublížila,“ řekla s hlasitými vzlyky u soudu. Dál k událostem z konce loňského srpna odmítala vypovídat, stejně jako při předchozích výsleších na policii.

Dala dceři vypít nápoj s jedovatou směsí

Státní zástupkyně ji viní z toho, že dítěti jedovatou kapalinu dala vypít úmyslně. O nebezpečí, které dětem hrozí po požití nemrznoucí směsi, si prý přečetla v časopise. V obchodu pak koupila litrovou láhev chemikálie s úmyslem dceru zabít a předstírala, že ji pořídila pro někoho jiného, stojí ve spise. Děvčátku pak dala 30. srpna večer vypít nápoj se smrtelnou dávku nemrznoucí kapaliny a přivodila mu těžkou otravu, tvrdí obžaloba. Obal od kapaliny prý vyhodila do kontejneru poblíž bytu.

Záchrannou službu zavolala hodinu po půlnoci následující den. I když ji lékaři upozorňovali na kritický stav dítěte, na jejich opakované dotazy popřela, že by vypilo nějakou jedovatou látku. Tvrdila naopak, že dítě má zdravotní potíže vždy po návratu z návštěvy u otce, stojí v obžalobě. Skutečnou příčinu kritického zdravotního stavu lékaři zjistili se zpožděním až následující den dopoledne.

Vážné zdravotní problémy

Požití jedovaté látky způsobilo holčičce těžkou poruchu vědomí, rozvrat vnitřního prostředí, hypertenzní krizi a poškození ledvin. Nyní už podle spisu chodí do mateřské školky, je veselá a spokojená.

Její matka je od činu ve vazební věznici. V září se tam pokusila o sebevraždu, když si podřezala žíly. Ve vězení se podle posudku chová dobře, projevuje se ale u ní stesk po dceři. Soud pokračuje do 11. března.

Čtěte také: Chtěla otrávit dítě, nyní se zřejmě zkusila zabít