„Je to opět tlak nespokojených jedinců, kteří u nás skončili. Konečně se nám podařilo stabilizovat problémové organizace, zejména středočeskou, a už se to znovu někdo snaží narušit," řekl serveru Štengl.

Předseda SPOZ se chce proti rozhodnutí odvolat dnes či v úterý. Podle webu Echo24 má Městský soud v Praze na rozhodnutí čtyři pracovní dny. „A protože se k odvolání musí vyjádřit obě strany sporu, není pravděpodobné, že by městský soud do soboty stihl rozhodnout," uvedl server.

Volební debakl

Strana v předčasných volbách loni na podzim zcela propadla. Uskupení, jehož čestným předsedou je současný prezident Miloš Zeman, podle některých odborníků mělo šanci dostat se do Poslanecké sněmovny, strana ale nakonec získala jen kolem 1,5 procenta hlasů. Uškodily jí i vnitřní rozpory kvůli údajné nedemokratičnosti, které pokračují i nadále.

„Soud má zato, že vyhověním návrhu na předběžné opatření se zabrání dalšímu řetězení nedemokratických procesů ve SPOZ, zároveň však má na paměti, že nejde o konečnou úpravu, nýbrž o úpravu předběžnou," píše se podle Echo24 v usnesení soudu.

Mimořádný volební sněm zemanovců se měl uskutečnit v sobotu v pražském TOP hotelu. Kandidátem na předsedu mohl být mimo jiné bývalý prezident Agrární komory Jan Veleba, který to potvrdil na nedávném sjezdu komory v Olomouci. Na volebním sněmu SPOZ chtěl promluvit také prezident Zeman.