Sbírka byla ukončena k 17. dubnu 2015 na žádost advokátky Kláry Samkové poté, co Kiňová v lednu po neshodách ukončila s klubem spolupráci. Samková dnes uvedla, že peníze byly převedeny kvůli osobní mstě ředitelky klubu Kláry Vítkové Rulíkové, jejímž cílem bylo to, aby se peníze ke Kiňové nedostaly. "Žalovaný je vyhlašovatelem sbírky a měl k dispozici prostředky, se kterými naložil protiprávním způsobem z důvodu osobní msty," uvedla Samková.

Podle advokátky nezanikl účel sbírky a nevydání peněz bylo protizákonné. Převedení peněz na účet magistrátu označila za nesmysl, který poškodil klientku. "Nakládali s penězi neoprávněně. Obelhali všechny dárce, kteří určitě nechtěli dotovat rozpočet pražského magistrátu," řekla Samková.

Čtěte také: Milovická paterčata slaví už své třetí narozeniny

Právní zástupce Klubu dvojčat a vícerčat Robin Sedláček výtky odmítl. "Nebyl tam žádný zlý nebo špatný úmysl vůči paní Kiňové," ohradil se Sedláček proti tvrzením Samkové. Požadoval zamítnutí žaloby kvůli tomu, že se týká vydání peněz, které klub nemá, jelikož jsou na účtu Prahy. Zároveň uvedl, že klub peníze převedl na základě pravomocného příkazu, který vydal magistrát. "Podřídil se donucujícímu prostředku nadřízeného orgánu," vysvětlil Sedláček.

Soudce Zdeněk Váňa při zdůvodnění rozsudku vysvětlil, že je rozhodující stav v době vyhlášení rozsudku. Jelikož peníze nejsou na účtu klubu, nemohl nařídit jejich vyplacení. Žaloba je podle soudce nedůvodná a nemohla být úspěšná. "Pro soud není podstatné, jak napjaté vztahy obě strany měly," zmínil Váňa.

Soudce také podotkl, že zákony nepamatují na případ, který se stal nyní. Tedy že se obě strany sporu na převodu peněz nedohodly, a finance tak skončily u třetí strany. "Jsme v jakémsi slepém bodě, kdy nikdo neví, jak se vlastně má postupovat," řekl Váňa. Pro rozhodnutí ve sporu to ale podle něj není podstatné.

Soudce nemá obavy, že by se peníze od magistrátu k rodině paterčat nedostaly. "Já si myslím, že magistrát nějakou cestu najde. Podle mého názoru je pod tlakem situace, kdy celý národ sledoval osud paterčat takřka v přímém přenosu," řekl Váňa. Samková dnes potvrdila, že magistrát jedná vstřícně, poskytnutí daru je podle advokátky ve schvalovacím kolečku a čeká na schválení radou.

Paterčata Tereza, Alex, Martin, Michael a Deniel přišla na svět 2. června 2013 v podolské nemocnici v Praze. Šance na vznik pětičetného těhotenství spontánní cestou je jedna ku 48 milionům. Na celém světě žije zhruba 800 paterčat, spontánně z nich bylo počato víc než 130.

Čtěte také: Paterčata jsou na světě, jsou to čtyři kluci a jedna dívka