V té době podle výpisu z mediální databáze Kateřina Kaltsogianni nešetří náznaky, že kniha o zlém tyranovi vychází z velké části jejího života a pro některá média přímo specifikuje, že se jedná právě o něj.

Kaltsogianni: Chtěl mě zabít

Dva měsíce po vydání knihy přichází další šokující informace. Kateřina Kaltsogianni přichází devět měsíců po rozchodu s obviněním, že se jí její bývalý přítel pokusil zavraždit. Další dění na sebe nenechává dlouho čekat. Policie zatýká generálního ředitele VoZP Františka Beránka, tehdejší ministryně zdravotnictví Marie Součková vyvíjí nátlak na jeho odvolání a generální ředitel čeká na svůj osud ve vazbě.

Trestní soud: Je nevinný

V listopadu minulého roku přichází (zatím nepravomocné) rozhodnutí trestního senátu: Beránek je nevinný. Situace se obrací a Beránek žádá očištění svého jména. Občanskoprávní žalobou se domáhá omluvy ve všech novinách, kde Kateřina Kaltsogianni prohlásila či naznačila, že je právě on hlavní postavou knihy Psychopat. Za ztrátu společenského postavení a způsobené škody pak žádá dvěstě tisíc korun odškodné.

Kaltsogianni: Kniha je jen fikce

Když selhalo jednání o smíru, ocitly se obě strany včera před soudem v Liberci. Navzdory předchozím prohlášením přihází Kateřina Kaltsogianni s výraznou změnou názorů. „Nikdy jsem neřekla ani nenaznačila, že záporný hrdina mé knihy Psychopat je ve skutečnosti František Beránek. To je lež,“ zní meritum obhajoby známé bojovnice za práva žen.

Žurnalisté před soudem

Žalující strana proto povolala na lavici svědků novináře. Před soudkyni předstoupila šéfredaktorka Jabloneckého deníku Lenka Střihavková či zástupkyně šéfredaktora celorepublikové Mf Dnes Martina Riebauerová. „Na přímou otázku, jestli je kniha o Františku Beránkovi, mi žalovaná odpověděla doslovně, že je hlavně o něm,“ vypověděla zástupkyně šéfredaktora Mf Dnes. Obdobně vypověděla také Lenka Střihavková.

Kateřina Kaltsogianni si také předvolala svědka z řad novinářů. Byla jí reportérka Českého rozhlasu 1 – Radiožurnál Ivana Bernáthová. „V mých reportážích jsem se nezajímala o to, jestli má někoho znázorňovat hlavní záporná postava knihy. Jako novináře mě zajímá problematika domácího násilí a týrání žen,“ uvedla Ivana Bernáthová. „Úkolem českého rozhlasu není prohledávání soukromí lidí, ale poukázání na celospolečenské problémy,“ doplnila pro Deník Ivana Bernáthová. Svědčit má i Livie Klausová, kterou si na příští stání předvolala žalovaná strana. „Paní Livie Klausová je kmotrou mé knihy. Proto si myslím, že má k věci také co říct,“ uvedla zdůvodnění předvolání první dámy před soud v Liberci žalovaná Kateřina Kaltsogianni.

Žalovaná své výroky nikdy nedementovala

Mezi jednu z velkých slabin obhajoby Kateřiny Kaltsogianni patří fakt, že výroky všech novinářů, které dnes označuje za nepravdivé, sama nikdy nedementovala. Na otázku, proč když dnes tvrdí, že její slova byla zmanipulována či je vůbec nikdy neřekla, neuplatnila žádost o zveřejnění tiskové opravy, Kateřina Kaltsogianni jen těžko hledala odpověď. „Ano, nikdy jsem o tiskovou opravu nepožádala,“ uvedla na dotaz Deníku. „Každopádně nyní podniknu právní kroky,“ dodala.

Knihu psát nebudu

Jediný kdo nechce psát žádnou knihu, je žalobce František Beránek. „Tak nad tím jsem nikdy neuvažoval,“ odvětil Beránek.