Gaži vlétě loňského roku zneužil vOstravě několik malých chlapců, které přiměl krůzným sexuálním praktikám. Jeden znich měl pouhých šest let. Gaži si trest odpyká ve věznici sostrahou. Soud mu navíc uložil ústavní sexuologickou­léčbu.

Gaži školákům ukazoval mobilním telefon. Tvrdil, že má na něm zajímavou videonahrávku. Ta ale měla pornografický charakter– zachycovala Gažiho při masturbaci. Vyděšené děti poté vylákal na odlehlá místa, kde snimi prováděl ohavnosti. Ke klasickému znásilnění sice nikdy nedošlo, jeho počínání však spadá pod tento paragraf trestního zákona.

Takto zneužil nejméně dva chlapce, dalšího nevědomky zachránila maminka, která jej zavolala domů. Gaži se pokusil oslovit itři malé dívky, které však jeho nemravné návrhy odmítly a poté, co jim ukázal video, utekly.

Oběti prožily psychotrauma. Podle soudních znalců věděly, že to, co snimi Gaži provádí, není správné, vzhledem knízkému věku se však nedokázaly bránit.

Gaži se ke zločinům přiznal. „Je mi to velmi líto. Nemohu za své sexuální pudy a pedofilní sklony,“ prohlásil Gaži se slzami vočích. Před přísnějším trestem jej kromě doznání zachránilo ito, že žádnému zdětí neublížil.

Obžalovaný měl již vminulosti problémy smravnostními delikty. Během svého pobytu ve Velké Británii se na veřejnosti obnažoval a ukájel. To vše před zrakydětí.

Gaži si byl své úchylky vědom a snažil se ji léčit. VČeské Lípě navštěvoval psychiatra. Poté se ale přestěhoval za přítelem do Ostravy, kde již dalšího lékaře nevyhledal.