První nepravomocný rozsudek padl v říjnu 2002. Městský soud v Praze tehdy poslal za zorganizování podvodu na osm let do vězení někdejšího člena vedení Realitbanky (REBA) Petra Mandíka. Bývalým představitelům společnosti Hotel Centrum Martinu Šářecovi a Jiřímu Zemanovi, kteří podle obžaloby v únoru 1996 z Mandíkova popudu uzavřeli s PMB smlouvu o krátkodobém pětasedmdesátimilionovém úvěru, vyměřil podmíněné tresty.

Vrchní soud Mandíkovi trest potvrdil, jeho spoluobžalovaným tresty zpřísnil na pětileté nepodmíněné. Pravomocný rozsudek ale zrušil Nejvyšší soud. Vrchní soud však trojici znovu odsoudil ke stejným trestům vězení.

Mandík a Šářec pak podali stížnost k Ústavnímu soudu, který v jejich případě opět pravomocný verdikt zrušil a případ vrátil vrchnímu soudu.

Muži podle obžaloby z banky vylákali úvěr s vědomím toho, že jej nebudou schopni do konce května 1996 splatit. Při sjednávání úvěru, za který chtěli koupit akcie REBA, údajně poskytli nepravdivé údaje. Podnikatelský záměr podle obžaloby doložili i zfalšovanou smlouvou se společností Hradčanská, která se zase zavázala k odkupu akcií REBA od Hotelu Centrum.

Trojici hrozilo vězení od pěti do dvanácti let.