Napadená žena zemřela vnemocnici vMostě na vykrvácení. Oba aktéři tragédie byli podnapilí, žena měla vkrvi kolem 1promile alkoholu. Množství alkoholu vkrvi muže není známo, protože po vraždě utekl zdomu a na policii se přihlásil až za dvadny.

Oběť se chystala jít večer pryč zdomu. Muž chtěl, aby zdomu neodcházela. Vté době držel vruce nůž, který právě umýval. Vnávalu vzteku jí bodl do břicha a přetnul levou kyčelní tepnu. Žena vykrvácela. Obžalovanému, který je vážně nemocný, protože mu selhaly obě ledviny a je na dialíze, hrozí za vraždu 10až 15let vězení.

Nevinen

Po vyslechnutí obžaloby Raiminius prohlásil, že je nevinen. Žena se prý bodla sama. Před soudem prohlásil: „Jak může někdo říci, že jsem bodnul vší silou? Já ji měl rád, proč bych ji chtěl zabíjet?“

Prostřednictvím opatrovnice žádaly děti zavražděné Alžběta, Miroslav, Robert, Michal, Lucie, Ladislav, Barbora, Jana, Karla a Petra odškodnění, které přesahovalo celkem 2miliony korun. VZP po Raiminiusovi požaduje 17308 Kč za ošetření ženy až do okamžiku jejísmrti.

Život druha a družky nebyl harmonický, děti, až na poslední– nejmenší, skončily vdětském domově. Druh sdružkou žili vprovizoriu na ubytovně a itam dlužili, žena chtěla od Raiminiuseutéci.

Život za ledvinu

Raiminius sám uvedl, že mu družka oznámila, že mu nedá ledvinu. Podle psycholožky Štěpánky Tůmové, která jako soudní znalkyně usoudu vypovídala opsychickém stavu Raiminiuse, jedním zmotivů agrese obžalovaného mohla být otázka ledviny.

Raiminius je závislý na dialýze, družka shodou okolností byla vhodným dárcem a letos mu měla jednu ledvinu darovat. Místo toho se chtěla od Raiminiuse odpoutat a řekla mu, že mu ledvinu nedá. Potom muž vafektu bodnul. Raiminius tuto rekonstrukci události odmítá.

Klasická vražda

Tragédie zHorního Jiřetína je typickou domácí vraždou. Raiminius a jeho družka během dne pili alkohol a večer došlo ke konfliktu. Nemusí jít ani ohádku, stačí jen pár slov a agresivita podpořená alkoholem má tragické následky.

Raiminius odmítá, že by byl vdobě tragédie opilý. „Ožralej jsem nebyl, pivo jsem nepil, jenom čtyři panáky,“ bránil se obžalovaný, když před soudem zazněla výpověď muže, který vezl již opilého Raiminiusu do Horního Jiřetína.

Po vraždě opilý muž šel za svým synem do hospody, kde mu řekl, že družku zabil. Usoudu ale včera prohlásil, že mu syn špatně rozumněl. Neříkal, že ji zabil, ale že se zabila, že jemrtvá.

Po vraždě se Raiminius skrýval, nešel ani na dialízu, aby nebyl zatčen. Nakonec přišel domů za jedním zčlenů rodiny, že se přihlásí na policii. Příbuzní ho během 7.července odvezli na policii.

Raiminius kriminalistům tvrdil, že jeho družce asi přeskočilo, protože když se hádali a on držel vruce nůž, popadla ho za ruku a vrazila si nůž, který držel, do pravéhoboku.

Podle znalců bodnutí nožem bylo vedeno proti tělu ženy velkou silou. Nemohlo proto dojít kbodnutí způsobem, jaký uvedl obžalovaný.

Bratr zavražděné ve svém výpovědi uvedl, že jednou zabránil Raiminiusovi vútoku nožem proti sestře, když jí pronásledoval po ulici. Utekla tehdy od Raiminiuse a bydlela několik týdnů ubratra. Tehdy jí bratr řekl, že jestli dá Raiminiusovi ledvinu, přestane se sní stýkat.