Soud zahájil řízení v kauze Čepra v lednu 2013, veřejně ji začal projednávat loni v červnu. S vyhlášením rozsudku senát původně počítal v polovině letošního října, tehdy ale Hrnčířová pouze dokončila závěrečná slova obžalovaných a vzala si do pátku 6. listopadu čas na přípravu verdiktu. Ačkoliv podle justiční databáze Infosoud páteční soudní jednání stále platí, podle mluvčí se konat nebude.

Obžaloba tvrdí, že Krejčíř a bývalý obchodní ředitel Čepra Martin Pechan zkusili podnik vytunelovat pomocí fiktivních pohledávek firem Bena a Tukový průmysl ve výši zhruba tří miliard korun. Peníze v roce 2003 a 2004 vymáhali soudně, o čemž se ale podnik nedozvěděl. Krejčíř a Pechan prý totiž prostřednictvím dalších obviněných přesvědčili úřednici z podatelny Čepra, aby sebrala soudní obsílky. Soudy pak domnělý nárok firem pravomocně uznaly a k exekuci ve státním podniku nedošlo jen díky zásahu policie.

Krejčíř údajně následně chtěl vymáhat po státu dvě miliardy korun tak, že nechal ve firmě Tukový průmysl uložit padělané peníze a hodlal podplatit celníka, aby je naoko zabavil na úhradu celního dluhu firmy a následně s penězi uprchl. Poté se prý chtěl celníka, kterého měl sehnat dosazený jednatel firmy Radek Zwierzyna, zbavit. Zwierzyna se ale sám začal bát o život a v červnu 2005 vše oznámil na policii.

Státní zástupce Krejčířovi navrhl souhrnný trest 14 až 15 let vězení a propadnutí majetku, pro Pechana chce za pokus o podvod od 7,5 do deseti let vězení a k tomu peněžitý trest deset milionů korun. Pechan se hájí tím, že pohledávky byly pravé. Krejčíř je stíhán jako uprchlý, v současné době čeká v cele v Jihoafrické republice na určení výše trestu za údajný pokus o vraždu a únos. Také tamní rozhodnutí bylo několikrát odročeno, padnout by mělo mezi 17. a 19. listopadem.