Ohňostroj nazvaný Společné století byl rozdělen do pěti obrazů. Na úvodní Hrdost se Smetanovými fanfárami z opery Libuše navázal druhý obraz Vlastenectví, který podbarvila Vltava z cyklu Má Vlast. Modré a zlaté pyrotechnické efekty navodily dojem mihotajících se vlnek. Třetí obraz Panenská příroda byl výletem po českých i moravských horách a loukách a lidé slyšeli melodii Vadima Petrova z Krkonošských pohádek.

Čtvrtý obraz Šampióni připomněl české sportovní úspěchy. Závěrečný Národ doprovodila melodie Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře Chválím tě země má a státní hymna České republiky. Show uzavřely efekty v barvě trikolory.

Pro auta bylo uzavřeno Dvořákovo nábřeží a lidé tak stáli nejen podél zábradlí na chodníku, ale zaplnili i silnici na nábřeží. Samotnému ohňostroji předcházely tři cvičné odpaly. Při nich byly zhasnuty lampy veřejného osvětlení, které zůstaly zhasnuty po celou dobu světelné show. Někteří rodiče malých dětí kvůli hluku museli z nábřeží odejít.

Kritika ochránců přírody

Výběr místa konání ohňostroje kritizoval v pátek Český svaz ochránců přírody, podle kterého je vrcholem arogance a bezohlednosti. Hluk a zápach plaší ptáky, kteří v minulosti v šoku odlétali a naráželi například do tramvajových trolejí, o které se vážně zranili nebo zabili. Problémem je ohňostroj podle ochránců i pro další zvířata, mimo jiné může velmi těžce působit na psychiku psů a dalších domácích zvířat.

Právě kvůli ochraně živočichů před lety přesunulo vedení hlavního města tradiční novoroční ohňostroj od Vltavy na Letenskou pláň.