Obžalovaný žádal osoudní líčení vjeho nepřítomnosti, což předsedkyně trestního senátu Věra Benešová odmítla.

Spor kumpánů

Podle obžaloby měl Skopec vnoci na 1.2.2007 zastřelit devětadvacetiletého Miroslava Fleischmana a pětadvacetiletého Jiřího Miku. Obě těla měl uložil do auta Ford Escort, které patřilo Fleischmani, mrtvoly polít benzinem a zapálit.

Motivem vraždy podle vyšetřování kriminalistů byly neshody mezi zavražděnými a Skopalem. Všichni tři se podle svědků dopouštěli krádeží. Zavraždění muži podle svědků vydírali Skopce. Ten před soudem potvrdil, že byl vydírán kvůli tomu, že jeho bratr měl jeho kumpány udat policii při vyšetřování jedné krádeže.

Měnil výpověď

Skopec se dnes před soudem přiznal kvraždě jednoho zmužů. Druhý byl prý zastřelen kamarádem jeho bratra. Jeho výpověď se liší od toho, co uvedl vpřípravném řízení kriminalistům. Na dotaz soudu řekl, že měnil své vyjádření podle toho, co se dozvídal ze spisu, aby chránil bratra a přítelkyni. Muži měli být podle jeho poslední verze, zavražděni poblíž Bečova a kNechranické přehradě dovezeni.

Výpověď Skopce je plná rozporů. Zpočátku, hned po zatčení, popíral, že by se vosudný den soběma muži vůbec sešel. Až začátkem září 2007Skopec uvedl, že přijel kNechranické přehradě sFleischmanem, kde byl již mrtvý Mika. Měla ho zastřelit jeho tehdejší družka Markéta. Ztoho vyplývá, že těžko by touto výpovědí chtěl přítelkyni ochránit.

Zlodějská historie

Naposledy byl Skopec odsouzen chomutovským okresním soudem kvůli vykradení tří automobilů, kterého se dopustil skomplicem vroce2006.

Výpovědi svědků podle obžaloby ukazují, že se oběti spolu sjejich vrahem dopouštěli krádeží a vloupání. Tehdy již mrtvému Fleischmanovi policisté prokázali vloupání do zastavárny vOseku vNelsonově ulici, ke kterému došlo 9.prosince 2006.Jeho komplice se ale usvědčit nepodařilo.

Krádeže, kterých se Skopec se zavražděnými dopouštěl, potvrdila již kriminalistům isestra zavražděného Miky. Policii vydala dva ukradené mobilní telefony. Také potvrdila, že obě oběti vraždy Skopce vydírali.