Malá žirafa je už 83. mládětem tohoto druhu, které se narodilo v pražské zoo. Jeho matkou je Faraa původem ze Švýcarska (do Prahy přicestovala v roce 2009 jako dvouletá) a otcem Johan narozený v Nizozemsku před Vánocemi 1999. Podle chovatelky Báry Kantorové působí čerstvě narozená žirafí samička flegmaticky, zatímco její máma bývá spíše nervózní. Možná k tomu přispěl i rychlý porod.

| Video: Youtube

Faraa však na začlenění potomka do skupiny bedlivě dohlížela. „Nově narozená samička se otrkala velmi rychle a podle toho, jak ochotně pózovala přítomným fotografům, dostala od chovatelů pracovní přezdívku Modelka,“ uvedla v tiskové zprávě Lenka Pastorčáková, mluvčí Zoo Praha. Pastorčáková dodala, že „žirafátko“ prospívá dobře. „Zatím se jí pozornost líbí,“ přitakává chovatelka Kantorová.

Ředitel pražské zoologické zahrady Miroslav Bobek na svém twitterovém účtu glosoval úterní dění v expozici tak, že spouště fotoaparátů cvakaly víc než na červeném koberci filmového festivalu v Cannes. Ale jak se nová zvířecí hvězda vlastně jmenuje? Bobek a spol. už to vědí, ale návštěvníci si musí ještě pár týdnů počkat.

„Chovatelé vybírají pro žirafy jména podle zavedeného pravidla: podívají se do kalendáře týden před a týden po narození malé žirafy a ze jmen, která se takto nabízejí, zvolí to, které se jim nejvíc líbí,“ vysvětlil ředitel Bobek. Zatím poslední přírůstkem pražského stáda se stala Anna, kterou porodila Eliška 4. srpna 2016.