Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ON-LINE rozhovor s Jaroslavem Starkou

Příbramský podnikatel Jaroslav Starka odpovídal ONLINE na dotazy čtenářů Deníku.

8.10.2007 1
SDÍLEJ:

Příbramský podnikatel a šéf fotbalové Marily Jaroslav StarkaFoto: GetPhoto/Martin Salajka

boris (dnes 12:19)
Otázka:
Dobrý den, jak se s odstupem času díváte na své počátky v podnikání, změnil byste něco, např. firmy a lidi se kterými jste spolupracoval a v jakém oboru podnikáte v současné době.
Odpověď:
Určitě bych něco změnil. Člověk ale nemá ničeho litovat. Lidé, se kterými se stýkám, jsou většinou mí přátelé a kamarádi.
Jméno:
honza (dnes 12:18)
Otázka:
Dobry den, pral byste si pro sveho syna stejnou karieru jako mate vy? Planujete mu predat sve imperium? Prejete si, aby vedl stejny zivot jako vy, nebo se snazite ho nasmerovat na zcela jinou cestu? Diky za odpoved.
Odpověď:
Co bude dělat můj syn, to je jeho věc. Věřím, že udělá školu. Pokud by to šlo, byl bych rád, kdyby studoval v zahraničí. Má ale svou hlavu.
Jméno:
Lubos (dnes 12:18)
Otázka:
1. Komu patří brankář Hruška ? Žižkovu nebo Spartě? Není možné ho (třeba v zimě) odkoupit, jeho cena půjde určitě nahoru. 2. Jsou tu hráči z Brazílie (Oliveira a Grach) na přestup nebo na hostování . Neuvažujete o koupi klasického střelce do vápna, třeba Blahy ze Žižkova ?
Odpověď:
Hrušku jsem si vzal ze Žižkova, hráči Brazílie jsou tady na přestup. Střelce by nechtěla jen Příbram, ale celá první liga. Protože máme omezené finance, musíme si ho vychovat sami.
Jméno:
anonym (dnes 12:08)
Otázka:
Je pravda, že když si chce v Příbrami někdo otevřít hospodu, musí jít nejdřív za vámi?
Odpověď:
Nemyslím si, že tomu tak někdy bylo. Starám se o svoje provozovny. Nikdy mne nikdo neoslovil v tomto smyslu ve věci otevírání nové restaurace.
Jméno:
fotbalista (dnes 10:20)
Otázka:
… proč tedy Váš fotbalový klub nespolupracuje s firmou Ravak ? Proběhla nějaká jednání o spolupráci ? Jak jste řekl, pan Vařeka je šikovný a chytrý člověk. Reklama na dresech fotbalových klubů je dle mého názoru jedna z nejlukrativněkších a každý dobrý manager ví, že reklama dělá hodně !
Odpověď:
Já bych tu spolupráci strašně uvítal a z naší strany musí dojít k oslovení firmy Ravak. Pokud to přinese nějakou společnou budoucnost, budu velmi rád. Tahle firma je schopná zajistit budoucnost celého příbramského fotbalu.
Jméno:
fotbalista (dnes 10:08)
Otázka:
Dobrý den, fotbal je v dnešní době hlavně o pennězích a o schopných lidech peníze sehnat, dle mého názoru patříte k lidem, kteří chod klubu rozhodně zajistit umí. Moje otázka je následující. Spolupráce s balírnami Marila zřejmě funguje bezproblémově, nicméně dá se říct, větší rozpočet, kvalitnější hráči, kvalitnější fotbal, a proto se ptám, jestli jsou skutečně tak "velké" problémy v komunikaci s panem Vařekou a firmou Ravak. Spolupráce s největší firmou v regionu může kopané na příbramsku jedině pomoct. Nestojí za to hodit za hlavu předchozí rozepře ? Děkuji
Odpověď:
Jestli mohu k panu Vařekovi a firmě Ravak…pan Vařeka je obrovsky šikovný a schopný člověk. Vybudoval firmu, která je v regionu největší a nejlepší. Za sebe…nevím o žádných rozepřích. Téhle rodiny, která ve městě dává tolika lidem práci, si nesmírně vážím. A myslím si, že kdyby to z jejich strany šlo…protože Ravak je firma, která dává do reklamy spoustu peněz…tak za sebe mohu říci, že kdyby ten klub měl mít dlouhodobější výsledky a perspektivu, tak by se měl jmenovat Ravak Příbram a spojení s touto firmou by bylo určitě úžasné.
Jméno:
Mirek K. (dnes 10:03)
Otázka:
Slyšel jsem, že Marila se bude prodávat. Můžete mi k tomu něco říct? Děkuji M.
Odpověď:
Je třeba rozdělit na dvě části - fotbalový klub Marila a generálního partnera balírny Marila Votice. Jestliže se balírny prodaly, tak o tom vím jedině z novin, protože věřím, že nového majitele poznám a budeme se bavit o další spolupráci.
Jméno:
Jiří Macek, Boleslavský deník (dnes 9:59)
Otázka:
Kdybyste se znovu narodil, kam byste své peníze investoval? Byl by to opět fotbal?
Odpověď:
Jak se říká, člověk nemá nikdy ničeho litovat, takže ani já nelituji svých investic do různých věcí. Ale co by bylo, kdybych se znovu narodil, nejsem schopen říci.
Jméno:
Jitka (dnes 9:59)
Otázka:
Dobrý den, bojíte se o svou bezpečnost, hlídá vás a vaši rodinu ochranka? Nosíte neprůstřelnou vestu??
Odpověď:
Nenazval bych to strachem. Věc, která se mi stala, je samozřejmě nepříjemná, takže ochranku mám u domu 24 hodin denně, hlídá dům a rodinu. A samozřejmě se mnou vždy někdo jezdí.
Jméno:
Jiří Macek, Boleslavský deník (dnes 9:59)
Otázka:
Co se vám vybaví při vyslovení jména Pavlín Paša Jirků?
Odpověď:
Vybaví se mi výborný fotbalový sudí, vynikající šoumen, který dokázal bavit i diváky. Výborný člověk a kamarád.
Jméno:
Jiří Macek, Boleslavský deník (dnes 9:58)
Otázka:
Jak tipujete dnešní utkání Brno - Boleslav?
Odpověď:
Já jsem špatný sázkař, ale přiznám se k velké radosti, že postup Boleslavi byl pro mne velkým a příjemným překvapením. Myslím si, že Zdeněk Šťastný je vynikající trenér, který to mužstvo zvednul, hlavně psychicky. Myslím si, že Boleslav v Brně určitě neprohraje, spíš si myslím, že zvítězí.
Jméno:
Zoltán (dnes 9:57)
Otázka:
Pane Starko, vlastníte zbrojní pas?
Odpověď:
Zbrojní pas jsem samozřejmě vlastnil, ale od toho případu s panem Rosselim ho nemám.
Jméno:
anonym (dnes 9:54)
Otázka:
Jste nazýván šéfem příbramského podsvětí. Komu šéfujete?
Odpověď:
Pokud do podsvětí patří několik stovek lidí, které zaměstnávám jako číšníky, kuchaře, provozáře, pokojské, fotbalisty, maséry a jiné profese spojené s mojí činností, tak šéfuji podsvětí.
Jméno:
František (dnes 9:48)
Otázka:
Dobré ráno pane Stárka.Neunavuje Vás závist Čecháčků a neustálé napadání Vaší osoby?Myslíte,že neustálé podezírání a vyšetřování je dar za úspěch?Fandím Vám a myslím si,že jste pro Příbram udělal mnohem více,než kdokoliv jiný.
Odpověď:
Musím poděkovat, samozřejmě. Musím se přiznat, že zájem o mou osobu není nic příjemného a bohužel závist v Čechách je na vysoké úrovni. Myslím si, že když si vás vybere určitá skupina lidí, která vás chce zdiskreditovat, tak se jí to samozřejmě za podpory některých médií v tomto státu podaří a vy se nemáte ani jak bránit. Těmi médii myslím například policejní vysílání Na stopě a jim podobným. Jinak proti médiím nic nemám a respektuji je. Novináři jsou nebezpeční. Snažím se ale na to nemyslet a dělat dál svou práci.
Jméno:
Jouzová (dnes 9:29)
Otázka:
Dobrý den, pane Starko, jak je to dlouho, co na vás v Příbrami stříleli? Řekla bych, že to bylo někdy v květnu před dvěma lety. Je možné, že se dodnes nic nevyšetřilo?
Odpověď:
Pamatuji si to přesně, bylo to 7. 5. před dvěma lety, protože moje manželka má den před tím narozeniny. A jak je možné, že se dodnes nic nevyšetřilo? To snad není otázka na mne, spíš pro policii a vyšetřovatele. Já jsem nebyl na policii kvůli tomu ani jednou, nikdo o tom se mnou nenapsal ani protokol. Nic o tom nevím. Policie to asi ani nevyšetřovala.
Jméno:
Petra Novotná (dnes 9:25)
Otázka:
Kolikrát jste si změnil číslo mobilu? Aneta Langerová prý nejmíň pětkrát, od té doby, co se stala Superstar. Vy jste taky známej člověk.
Odpověď:
Mám jeden telefon, číslo mám už strašně dlouho. 602 213 703 Necítím potřebu mít druhý telefon.
Jméno:
Příbramák Standa (dnes 9:25)
Otázka:
Je podle vás správné, že za chyby při rekonstrukci kulturáku, který máte od radnice v pronájmu, byli souzení čtyři obyčejní úředníci, kteří jen museli plnit něčí rozkazy? Neměl stát před soudem někdo jiný?
Odpověď:
Rekonstrukci KD uvedu na pravou míru. KD jsem rekonstruoval za své peníze a současně provádělo rekonstrukci město s jinými firmami. V žádném případě se u mne nejednalo o částky kolem 50 milionů korun. Já jsem se s městem dohadoval o zápočtu ve výši asi 9 milionů korun. Právě nové vedení radnice se mnou udělalo dohodu, já jsem svůj dluh uznal a řádně ho splácím. Tyto dvě rekonstrukce pořád někdo spojuje a mluví se o padesáti milionech. Ale jak říkám, můj zápočet byl 9 milionů korun a to jsme vyřešili. To ostatní nemá nic společného se mnou, žádné peníze jsem o města na účet nedostal. A koho se ten problém týká, to nejsem kompetentní říkat.
Jméno:
david (dnes 9:25)
Otázka:
Prý jste kamarádil s bývalým příbramským starostou Vackem a díky němu šla spousta věcí hladce. Jak jste to měl s Fuksou a jak to máte teď s Řihákem?
Odpověď:
Starosta Vacek udělal podle mne strašně moc dobrých věcí a město šlo nahoru. To musí uznat všichni slušní Příbramáci. Nevím, co znamená, že "spousta věcí šla hladce". Starosta Fuksa se k nám…mluvím za fotbal…choval slušně. Ale soukromé obchody jsem se žádným z bývalých ani současným starostou neměl. Neměl jsem se žádným problém. Když vezmu nového starostu Řiháka, jsem rád, že jsme našli společnou řeč ve věci splácení našeho dluhu ve věci kulturního domu a vedení radnice se ke mně chová dobře.
Jméno:
Linda (dnes 9:24)
Otázka:
Co teď všechno nesmíte, abyste nešel znovu do vazby?
Odpověď:
Řeknu spíš, co musím. Když jsem opouštěl vazbu, složil jsem kauci, odevzdal cestovní pas, podrobil jsem se dohledu probačně mediační služby.
Jméno:
Verunka P. (dnes 9:24)
Otázka:
Pane Starko, z vězení vás pustili na osmimilionovou kauci. Kde jste na ni vzal a kdy vám ji vrátí?
Odpověď:
Zaplať Bůh, že mám stále dost přátel, kteří mi na kauci půjčili. Složil ji za mne můj právník doktor Kramarič. A kdy mi ji vrátí? To nevím.
Jméno:
Artur z Příbrami (dnes 9:24)
Otázka:
Máte děti? Kolik a co dělají?
Odpověď:
Mám dvě děti. Dcera, té je 28 let, pracuje v jedné mé provozovně. Synovi je 18 a studuje na obchodní akademii. Svého prvního syna jsem pochoval v 19 letech.
Jméno:
Evžen Roubíček (dnes 9:24)
Otázka:
Jakou posloucháte muziku?
Odpověď:
Jsem postižený hip-hopem. Poslouchám třeba Tupaca.
Jméno:
Martina Lukášová (dnes 9:23)
Otázka:
Jak vypadá běžný den Jaroslava Starky?
Odpověď:
Vstávám ráno v 6 hodin, jdu se psem ven a na snídani, jdu na fotbalový stadion, kde udělám, co potřebuji a odjíždím většinou do Prahy. Když se večer vrátím, snažím se sportovat…boxovat, kolo, zacvičit si. Koupil jsem si také čtyřkolku a jezdím se psem.
Jméno:
Jan Brázda (dnes 9:23)
Otázka:
Jak se vám líbí v Příbrami? Město také díky vám dostalo přezdívku středočeské Palermo.
Odpověď:
V Příbrami se mi líbí, jsem patriot. Nikam se nestěhuji, jsem tu spokojený. Nejsem ale schopný posoudit, jestli kvůli mně dostalo přezdívku Palermo. Ale ptám se, koho jsem tady poškodil. Já tvrdím, že jsem nikoho nepoškodil. Ale někomu vyhovuje spojit mé jméno s nějakou kauzou. Kdo říká Příbrami Palermo, je idiot.
Jméno:
Miloslav Kubík (dnes 9:23)
Otázka:
Pěkný den, vím, že mi možná neodpovíte, protože „o penězích se nemluví“, ale přesto: Jaký je zhruba váš měsíční příjem?
Odpověď:
O penězích se nemluví.
Jméno:
Dáša (dnes 9:23)
Otázka:
Přeji vám hezký den, kolik máte advokátů a kolik jim měsíčně dáváte? Zastupovat vás musí být asi docela fuška, ne?
Odpověď:
Dr. Kramarič, který mne zastupuje, je jako člen rodiny a samozřejmě disponuje právní kanceláří, která má několik členů. Jsem rád, že se našel někdo, kdo se nebojí vykonstruovaných obvinění a je schopen utkat se s nimi na veřejnosti.
Jméno:
Alžběta Jirků (dnes 9:23)
Otázka:
Proč podle vás berou fotbalisti víc peněz než jiní sportovci?
Odpověď:
Nemyslím si, že berou víc, než jiní sportovci. Alespoň u nás. Ve světě, v Evropě je to jinak, protože fotbal je veliký fenomén.
Jméno:
Robert Kodat (dnes 9:22)
Otázka:
Kolik členů má vaše ochranka?
Odpověď:
Neuražte se, ale k tomu se nebudu vyjadřovat.
Jméno:
taky Jarda (dnes 9:22)
Otázka:
S jakým teď jezdíte autem a kolik stálo? Díky.
Odpověď:
Jezdím Audi A8 L, mám v něm všechno, co potřebuji…muziku, televizi, DVD…tak abych to mohl používat jako kancelář. Cena auta je všude v ceníkách Audi. I když tohle bylo trochu dražší, protože je pancéřované.
Jméno:
Alena Pešková, Sedlčany (dnes 9:21)
Otázka:
Jste prý silný cukrovkář. Držíte dietu?
Odpověď:
Píchám si čtyřikrát denně inzulín, jím zdravě…nic, co bych neměl. Myslím, že bych ale potřeboval tak deset kilo shodit.
Jméno:
Vlasta Petr (dnes 9:21)
Otázka:
Kolik pro vás pracuje lidí?
Odpověď:
V současné době v restauračních provozech a v provozech spojených s fotbalem asi 300 lidí.
Jméno:
František (dnes 9:21)
Otázka:
Nelituje někdy vaše manželka, že si vás vzala? Je to moc příjemná kožní doktorka. Jméno Starková musí někdy určitě cítit jako přítěž.
Odpověď:
To by musela odpovědět ona, ale nikdy jsem od ní nezaznamenal něco takového, jako: "…že jsem si nevzala Pištu Hufnágla." Mohu říci, že je příjemná, dokonce i na mne, i když těmi kauzami trpí především moje rodina - manželka a děti. Společně se snažíme ty věci snášet nejlíp, jak umíme. Jsem rád, že jí mám.
Jméno:
Lukáš M. (dnes 9:20)
Otázka:
Máte několik podniků v Příbrami a v Praze. O jaké podniky jde? Máte třeba i nevěstinec?
Odpověď:
Kdybych se učil dobře, byl bych asi strojní inženýr a měl bych nějakou výrobní továrnu. Já se ale vyučil číšníkem, proto mám podniky spojené s pohostinstvím, ať už se jedná o restaurace, bary, sportovní bary, diskotéky, hotely a podobně. Dělám to, čím jsem se vyučil. Pokud jde o nevěstince, musím říci, že žádný v současné době nevlastním.
Jméno:
Petr Pleva (dnes 9:20)
Otázka:
Dobrý den, zajímá mě, jak se stane z číšníka prezident klubu. Dík za odpověď.
Odpověď:
Fotbal jsem hrál hrozně rád, ale nehrál jsem ho dobře. Začal jsem dělat vedoucího mužstva, které trénoval Karel Přenosil. Tehdy to byla třetí liga. Pak jsem odešel na Žižkov, kde jsem dělal 2,5 roku manažerskou práci a pak jsem se vrátil do Příbrami. Chtěl jsem dělat v ČFL ředitele tohoto klubu, podařilo se nám postoupit do druhé ligy. Pak jsme se sloučili s Duklou Praha a po přestěhování 1. ligy do Příbrami, když už to majitel Dukly nechtěl dělat, tak to prodal mně.
Jméno:
Karel Novák (dnes 9:20)
Otázka:
Byl jste prý ve vězení i za komunistů. Proč?
Odpověď:
Byl jsem souzen za paragrafy 132 - rozkrádání majetku socialistického vlastnictví, 136 poškozování majetku socialistického vlastnictví a za to jsem dostal trest.
Jméno:
Páťa (dnes 9:20)
Otázka:
Jaký máte vztah s vašimi sousedy?
Odpověď:
Mám starý dům, kde bydlím s manželkou asi 16 nebo 17 let. Máme stále sousedy a já si myslím, že máme dobrý vztah. Se svými sousedy jsem spokojený. Jestli jsou spokojení oni, to by museli říci oni.
Jméno:
Tonda z Příbrami (dnes 9:19)
Otázka:
Dobrý den, Kdo jsou „Starkovci“ prý kluci, kteří vybírají výpalné a jsou schopní vymlátit celou hospodu. Co je to za lidi, a proč jsou to „Starkovci“?
Odpověď:
Samozřejmě, že někoho takhle nazývat, se hodí nějaké skupině lidí, která využívá každé situace kolem mne a mé jméno ke svým věcem. Jsem hrdý, že jsem žádné výpalné nevybíral, nevím o tom, že bych zaměstnával nějaké lidi, kteří by výpalné vybírali. Už několikrát jsem avízoval i v tisku své telefonní číslo - 602 213 703…a kdyby se stalo, že by nějaký člověk přišel mým jménem vybírat výpalné, tak ať zavolají mně nebo policii. Já nikoho takového nezaměstnávám.
Jméno:
Pavel Procházka (dnes 9:19)
Otázka:
Proč si myslíte, že se nikdy nevyšetřily vraždy vašich známých – Mrázka nebo Šebesty? Díky.
Odpověď:
Proč se nevyšetřily, to je otázka na orgány činné v trestním řízení. A to, co si myslím, není až tak podstatné.
Jméno:
alen_ka@centrum.cz (dnes 9:19)
Otázka:
Máte pořád v pronájmu Vystrkov?
Odpověď:
Ne, ten pronájem dávno skončil.
Jméno:
Láďa Fejt, Dobříšsko (dnes 9:19)
Otázka:
Jaký máte vztah k Radovanu Krejčířovi?
Odpověď:
Neviděl jsem ho od jeho útěku, což je asi dva roky. Vztah jsem k němu měl, dokud tu byl, vždy dobrý a přátelský. Neměli jsme spolu nikdy žádný problém.
Jméno:
Anička (dnes 9:18)
Otázka:
Co bylo nejhorší ve vězení?
Odpověď:
Starost o rodinu a pocit, že tam jste na falešné obvinění a nemůžete s tím nic dělat. Pocit bezmoci je velmi silný.
Jméno:
Roman Krátký (dnes 9:18)
Otázka:
Před lety jste byl ve vazbě kvůli podezření z únosu Itala Rosseliho, který měl něco společného s Union bankou. Jste z toho pořád podezřelý, nebo už to někdo zametl pod stůl?
Odpověď:
Byl jsem zadržený kvůli únosu, byl jsem z toho obviněný, ale to je všechno, co k tomu mohu říci. Nebyl jsem na žádném výslechu. Nevím, komu vyhovovalo udělat takovou reklamní kampaň s mým jménem. Každopádně to je válka patriotů, velkých finančních skupin. Nejsem to já, kdo prodával Union banku. Šlo o miliardy korun a s tím nemám nic společného.
Jméno:
fanoušek Honza (dnes 9:17)
Otázka:
Pane Starka, co uděláte pro to, aby se Marila vrátila do první ligy. Mohla za její pád do druhé ligy vaše vazba?
Odpověď:
My jsme udělali velkou čistku v našem hráčském kádru i v trenérském managementu, vsadili jsme hodně na naše kmenové mladé hráče a zkoušíme hrát fotbal, aby se na něj dalo dívat a abychom vyhrávali. A zatím se nám to daří. Zatím jsme spokojení. Nejsem schopen říci, jestli pád do druhé ligy zavinila vazba, ale když nejste nějakou dobu ve své firmě, tak se to nějak projeví. Nějaký vliv to jistě mělo.
Jméno:
Karel Roškot, Příbram (dnes 9:17)
Otázka:
Zdravím, po návratu z vězení jste na tom prý nebyl zdravotně moc dobře. Jak jste na tom dneska?
Odpověď:
Mám cukrovku a s tím spojené nějaké problémy. Myslím si, že to je v současné době pod kontrolou a cítím se dobře.
 

8.10.2007 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto
6

Látku by žáci neměli dohánět doma

Ozbrojenci v Luhansku
5

Do ulic Luhansku vyrazili ozbrojenci. Spekuluje se o převratu mezi separatisty

Geniální tvůrce Hledá se Nemo čelí obvinění. Rád se objímal s děvčaty

Po více než 20 letech se kolegyním jednoho z nejlepších animátorů od dob Walta Disneyho Johna Lassetera podařilo obvinit ze sexuálního obtěžování. Jeho femistické kolegyně o něm totiž uvedly, že se rád objímal s ženami. Ve firmě Pixar mu prý přezdívali "Objímač“ (Hugger). Geniální animátor a režisér se podílel na filmech jako Hledá se Nemo, Toy Story nebo Příběh brouka.

Předsedkyně České středoškolské unie Lenka Štěpánová: Vyúka se musí změnit

Česká středoškolská unie v posledních letech vedla aktivní dialog s ministerstvem školství. Protestovala proti zavedení státní maturity z matematiky a frontálnímu vedení výuky. Její předsedkyní je Lenka Štěpánová, která příští rok maturuje na Gymnáziu Jana Nerudy v Praze.

Oklamal arbitra, dostal stopku. Anglie poprvé trestá simulanta

/VIDEO/ Štvou vás teatrální pády, jimiž si fotbalisté chtějí vymodlit faul a třeba i penaltu? Nejen v Česku, ale i v Anglii bylo na začátku tohoto ročníku zavedeno nové pravidlo: za oklamání arbitra může přijít stopka. A teď mají na ostrovech (míněno v Premier League) prvního hříšníka. Stal se jím Oumar Niasse.

AKTUALIZOVÁNO

Šéfem Sněmovny byl zvolen Vondráček. V tajné volbě získal 135 hlasů

/PŘÍMÝ PŘENOS/ Předsedou Sněmovny zvolili poslanci jejího bývalého místopředsedu Radka Vondráčka (ANO). V tajné volbě získal 135 hlasů. Hlasovací lístky si vyzvedlo 197 poslanců. Proti Vondráčkovi se sešlo 14 hlasů, další dva byly neplatné. Dalších 46 poslanců svůj hlas neodevzdalo. Sněmovna také rozhodla, že bude mít pět místopředsedů. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT