Rozvodněná Jičínka zatopila v Životicích podél toku všechny domy, některé mosty co ji stály v cestě odnesla s sebou. Doposud se neví, jaké škody napáchaly vodní masy v obci na úpatí Beskyd, některé stavby se však budou muset zřejmě zdemolovat. „Jeden dům je již zbouraný a nevím, jak dopadne ještě jeden,“ sdělil Deníku starosta Pavel Hasalík a zároveň dodal: „Počet zaplavených domů budeme teprve monitorovat. Je otázkou do jaké míry jsou zaplavené, jestli jen sklepy, nebo i obytné části.“

Již v pátek se podařilo obci sehnat těžkou techniku, která pomáhá likvidovat především zničené mosty a lávky. „Momentálně potřeby, které jsme měli včera, jsou vyřešeny. Chyběla nám těžká technika na rozbíjení mostních konstrukcí. Tu jsme sehnali včera v odpoledních a večerních hodinách,“ řekl Hasalík. Mnohem rychleji začali dnes z Životic mizet také trosky a povodní zničené věci. Obec posílila likvidaci odpadů, nepotřebných věcí a nábytku, v sobotu také domluvila služby s dalšími dvěma kontejnerovými svozci.

Dobrou zprávou z jedné nejvíce zasažených vesnic na Novojičínsku je ta, že momentálně zde mají vše nutné k dispozici. „Že bychom teď něco aktuálně potřebovali, nebo na něco čekali, to ne. Máme vše zajištěno, jak na té úrovni lidské, tak i techniky,“ pochvaloval si Hasalík.

Životice u Nového Jičína byly jednou z prvních obcí, kde povodňová vlna napáchala v noci na čtvrtek obrovské škody. O život zde přišel také šestačtyřicetiletý muž, který utonul.